Słubice: 21 marca 2019   |   Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
reklama
reklama

Powiat rozdał pieniądze dla organizacji

Uwaga organizacje! Są wyniki konkursu powiatu na realizacje zdań publicznych. Już wiadomo, które organizacje, ile i na co dostaną z powiatowej kasy. Jak zwykle społecznikom pomysłów nie brakowało. „Menu” jest bogate: od wyjazdów, pikników, turniejów sportowych, po wspólne „tropienie” historii.

Dotacje NGO

Przypomnijmy, w tym roku powiat słubicki przeznaczył na konkurs dla organizacji pozarządowych 50 tys. zł, z czego 25 tys. zostało zapisane na zadania związane ze sportem, a po 12,5 tys. zł na kulturę i sztukę oraz na ochronę i promocję zdrowia.

Stowarzyszenia i fundacje do 5 lutego mogły zgłaszać swoje oferty w odpowiedzi na ten konkurs. Społecznicy jak zwykle nie zawiedli. Dziś powiat opublikował listę organizacji, którym przyznał dofinansowanie.

Jakie wydarzenia sportowe zorganizują organizacje? Będą wśród nich III Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty, zawody wędkarskie, które zorganizuje PZW nr 2 w Słubicach, turniej piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych. W Kowalowie odbędzie się Dziecięcy Mundial 2018, a w Grzmiącej tamtejszy klub sportowy będzie zachęcał do spędzania czasu na sportowo.

W ramach wspierania kultury i sztuki TWK będzie „tropić” historię, a harcerze będą uczyć się świadomego patriotyzmu. A seniorzy ze słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów wyjadą na trzydniowy wyjazd kulturalno-rekreacyjny nad jezioro.

Podobny wyjazd, ale w poszukiwaniu zdrowia i nieco dalej (bo w Tatry) zorganizuje Stowarzyszenie Seniorów Rzepińskich. Otrzymali na niego dofinansowanie w ramach wspierania ochrony zdrowia. Oprócz nich dotacje otrzyma jeszcze kilka organizacji, m.in. na organizację powiatowych dni trzeźwości czy dnia walki z cukrzycą.

Niestety, fundacje i stowarzyszenia będą musiały nieco zmodyfikować swoje oferty - wszystkie podmioty otrzymały mniejsze kwoty niż te, o które wnioskowały. Szczegóły poniżej w uchwale zarządu powiatu.

Zobacz wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama