Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Powiat rozdał pieniądze dla organizacji

Uwaga organizacje! Są wyniki konkursu powiatu na realizacje zdań publicznych. Już wiadomo, które organizacje, ile i na co dostaną z powiatowej kasy. Jak zwykle społecznikom pomysłów nie brakowało. „Menu” jest bogate: od wyjazdów, pikników, turniejów sportowych, po wspólne „tropienie” historii.

Dotacje NGO

Przypomnijmy, w tym roku powiat słubicki przeznaczył na konkurs dla organizacji pozarządowych 50 tys. zł, z czego 25 tys. zostało zapisane na zadania związane ze sportem, a po 12,5 tys. zł na kulturę i sztukę oraz na ochronę i promocję zdrowia.

Stowarzyszenia i fundacje do 5 lutego mogły zgłaszać swoje oferty w odpowiedzi na ten konkurs. Społecznicy jak zwykle nie zawiedli. Dziś powiat opublikował listę organizacji, którym przyznał dofinansowanie.

Jakie wydarzenia sportowe zorganizują organizacje? Będą wśród nich III Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty, zawody wędkarskie, które zorganizuje PZW nr 2 w Słubicach, turniej piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych. W Kowalowie odbędzie się Dziecięcy Mundial 2018, a w Grzmiącej tamtejszy klub sportowy będzie zachęcał do spędzania czasu na sportowo.

W ramach wspierania kultury i sztuki TWK będzie „tropić” historię, a harcerze będą uczyć się świadomego patriotyzmu. A seniorzy ze słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów wyjadą na trzydniowy wyjazd kulturalno-rekreacyjny nad jezioro.

Podobny wyjazd, ale w poszukiwaniu zdrowia i nieco dalej (bo w Tatry) zorganizuje Stowarzyszenie Seniorów Rzepińskich. Otrzymali na niego dofinansowanie w ramach wspierania ochrony zdrowia. Oprócz nich dotacje otrzyma jeszcze kilka organizacji, m.in. na organizację powiatowych dni trzeźwości czy dnia walki z cukrzycą.

Niestety, fundacje i stowarzyszenia będą musiały nieco zmodyfikować swoje oferty - wszystkie podmioty otrzymały mniejsze kwoty niż te, o które wnioskowały. Szczegóły poniżej w uchwale zarządu powiatu.

Zobacz wyniki konkursu dla organizacji pozarządowych
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama