Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności W Krośnie dziecięce banery przypominają o porządku. Czy Słubicom przyda się podobna akcja?
reklama
reklama

W Krośnie dziecięce banery przypominają o porządku. Czy Słubicom przyda się podobna akcja?

W niedalekim Krośnie Odrzańskim trwa nietypowa kampania społeczna: dzieci proszą o starszych o zachowanie porządku na placach zabaw. Przygotowały prace, które zostały wydrukowane na dużych banerach. Zobaczcie, pewnie słubickie dzieciaki podpisałyby się pod tymi prośbami…

dzieci prosza

Problem zniszczonych, zaśmieconych i zanieczyszczonych psimi odchodami placów zabaw dotyczy nie tylko Słubic, i nie tylko Krosna Odrzańskiego… Ale to tam w odpowiedzi na niego narodził się pomysł kampanii społecznej, przygotowanej przez dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali plakaty, w których apelowali o nieśmiecenie i nieniszczenie ich miejsc do zabawy…

- Szkoła mocno walczyła o plac zabaw, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Ale problem śmiecenia dotyczy także innych, zwłaszcza osiedlowych. Dlatego postanowiliśmy się z nim zmierzyć – opowiada Bartosz Zaborowicz, radny i członek rady rodziców przy krośnieńskiej „Dwójce”.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac, te najlepsze zostały nie tylko wyróżnione, ale i powiększone do rozmiarów 4x5 m. Jako banery pojawiły się w kilku miejscach miasta. Zostały opatrzone wspólnym tytułem: Dzieci proszą.

dzieci prosza_2

Banery pojawiły się w grudniu, przed świętami. – Miało to dodatkowy oddźwięk, że dzieci proszą nie tylko o zabawki, ale o takie przyziemne rzeczy jak porządek, czystość na placach – mówi B. Zaborowicz. Na razie pogoda zmusiła organizatorów do zdjęcia dużych banerów, plakaty można oglądać na wystawie w Galerii Handlowej Horex. A banery wrócą na swoje miejsca na wiosnę, być może będzie ich jeszcze więcej.

Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że przemówią do niszczących i śmiecących bardziej niż mandaty policji czy straży miejskiej. Na pewno już zostały zauważone przez mieszkańców, kiedy zrobi się cieplej okaże się, czy śmieci będzie mniej.

A może podobna kampania przydałaby się w Słubicach? Co o tym myślicie?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama