Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności W Krośnie dziecięce banery przypominają o porządku. Czy Słubicom przyda się podobna akcja?
reklama
reklama

W Krośnie dziecięce banery przypominają o porządku. Czy Słubicom przyda się podobna akcja?

W niedalekim Krośnie Odrzańskim trwa nietypowa kampania społeczna: dzieci proszą o starszych o zachowanie porządku na placach zabaw. Przygotowały prace, które zostały wydrukowane na dużych banerach. Zobaczcie, pewnie słubickie dzieciaki podpisałyby się pod tymi prośbami…

dzieci prosza

Problem zniszczonych, zaśmieconych i zanieczyszczonych psimi odchodami placów zabaw dotyczy nie tylko Słubic, i nie tylko Krosna Odrzańskiego… Ale to tam w odpowiedzi na niego narodził się pomysł kampanii społecznej, przygotowanej przez dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali plakaty, w których apelowali o nieśmiecenie i nieniszczenie ich miejsc do zabawy…

- Szkoła mocno walczyła o plac zabaw, który powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Ale problem śmiecenia dotyczy także innych, zwłaszcza osiedlowych. Dlatego postanowiliśmy się z nim zmierzyć – opowiada Bartosz Zaborowicz, radny i członek rady rodziców przy krośnieńskiej „Dwójce”.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac, te najlepsze zostały nie tylko wyróżnione, ale i powiększone do rozmiarów 4x5 m. Jako banery pojawiły się w kilku miejscach miasta. Zostały opatrzone wspólnym tytułem: Dzieci proszą.

dzieci prosza_2

Banery pojawiły się w grudniu, przed świętami. – Miało to dodatkowy oddźwięk, że dzieci proszą nie tylko o zabawki, ale o takie przyziemne rzeczy jak porządek, czystość na placach – mówi B. Zaborowicz. Na razie pogoda zmusiła organizatorów do zdjęcia dużych banerów, plakaty można oglądać na wystawie w Galerii Handlowej Horex. A banery wrócą na swoje miejsca na wiosnę, być może będzie ich jeszcze więcej.

Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że przemówią do niszczących i śmiecących bardziej niż mandaty policji czy straży miejskiej. Na pewno już zostały zauważone przez mieszkańców, kiedy zrobi się cieplej okaże się, czy śmieci będzie mniej.

A może podobna kampania przydałaby się w Słubicach? Co o tym myślicie?
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama