Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Słubickie firmy z Gazelami Biznesu

Redakcja „Pulsu Biznesu” wybrała najlepiej rozwijające się firmy minionego roku i przyznała tytuły "Gazeli Biznesu". W tym prestiżowym gronie znalazły się aż trzy podmioty ze Słubic: M.B.B. Logistics, AdBork, Promet Cargo. Dla dwóch pierwszych był to rankingowy debiut, natomiast Promet Cargo otrzymał zaszczytne miano najlepszej firmy w całym woj. lubuskim.

gazele 2017_big
Gazele Biznesu ze Słubic

Uroczystość odbyła się 31 stycznia w poznańskim hotelu Andresia. Był szampan, chwile wzruszenia i co najważniejsze – ogromna satysfakcja z osiągniętego sukcesu. Po odbiór nagrody osobiście stawili się szefowie firm: Barbara Muczyń (MBB Logistics), Magdalena Ciszek-Kozłowska (Promet Cargo) oraz Adam Borkowski (AdBork).

Dla tego ostatniego to pierwsze tego typu wyróżnienie. – Gdy dowiedziałem się o nagrodzie byłem zaskoczony, ale i bardzo dumny. Razem z młodym i ambitnym zespołem ciężko na to pracowaliśmy i bardzo się cieszę, że niezależni eksperci to docenili. Zajęliśmy siódme miejsce w rankingu – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Jego firma działa od 1993 roku w branży transportu i spedycji. Siedzibę ma w Słubicach, ale interesy robi w całej Europie i notuje coraz lepsze wyniki finansowe. Do tego jest cenionym pracodawcą, obecnie zatrudnia ponad 30 osób, ale ta liczba wkrótce może się zwiększyć, bo Adam Borkowski zdradził nam, że planuje budowę nowej siedziby.

W tej samej branży co AdBork z powodzeniem działa Promet Cargo z Kunowic. Dla spółki prowadzonej przez Magdalenę i Macieja Kozłowskich oraz ich blisko 70-osobowej załogi to była piąta gazela z rzędu. To dużo jak na „ledwie” dziesięcioletnią historię. Jurorzy postanowili docenić stabilną kondycję przedsiębiorstwa i przyznali mu tytuł Super Gazeli, czyli nagrodę dla najlepszej firmy w całym województwie lubuskim.

gazele magda

- Świadomość, że wypadło się najlepiej w województwie, to już jest nie tylko prestiż, duma, radość. To jest po prostu zobowiązanie. Mobilizacja do tego, by teraz dawać z siebie coraz więcej – podkreśla M. Ciszek-Kozłowska. I zwraca uwagę na to, że na sukces nie pracowała sama. – To trudna droga, ale samemu się jej nie przejdzie. Dlatego dziękuję całej ekipie Promet Cargo za wszystko co zrobiła – mówi z nieukrywaną dumą.

Mocne wejście zaliczyła polsko-chińska spółka M.B.B. Logistics, która od 2010 roku zajmuje się usługami typu fulfillment dla branży e-commerce. Rocznie wysyła dla klientów z Europy i Azji ponad trzy miliony paczek. Firma w ostatnich latach dynamicznie się rozwija (niedawno pisaliśmy o otwarciu nowego centrum logistycznego na strefie ekonomicznej) i zatrudnia coraz więcej osób (obecnie blisko 200). W konkursie "Gazeli Biznesu" wzięła udział po raz pierwszy, ale od razu wskoczyła na 4 miejsce w rankingu.

- To kolejna, ważna i cenna nagroda dla naszego przedsiębiorstwa. Rok 2017 był dla nas niezwykle udany. Po raz 5 z rzędu otrzymaliśmy nagrodę e-baya za najlepszy magazyn. Doceniła nas też Państwowa Inspekcja Pracy w konkursie na organizatora bezpiecznej pracy. To znak, że idziemy w dobrym kierunku – cieszy się Paweł Rafalski, marketing manager.

---

Kto może otrzymać Gazelę Biznesu? Firmy, które przejdą dokładną analizę prowadzoną przez wywiadownię gospodarczą. Eksperci biorą pod lupę trzy ostatnie lata działalności zgłoszonej do konkursu firmy i weryfikują ją pod względem tempa i jakości rozwoju. Ranking nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu od prawie 20 lat jest redakcja prestiżowego dziennika "Pulsu Biznesu". Celem przyznawanych wyróżnień jest promowanie małej i średniej przedsiębiorczości, a także pokazanie, że mniejsze firmy doskonale dają sobie radę w krajowej gospodarce.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama