Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Bezpłatne porady prawne – gdzie się udać?

Gdzie można skorzystać z darmowej porady prawnej? W powiecie słubickim działają dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dla osób spełniających kryteria wyznaczone ustawami. A ten, kto się nie kwalifikuje, może skorzystać z dodatkowego dyżuru. Sprawdźcie, gdzie i kiedy.

prawnik

Umożliwienie mieszkańcom dostępu do bezpłatnych porad prawnych to jedno z ustawowych zadań m.in. samorządu powiatowego, wynikające z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Od 2016 roku na terenie powiatu słubickiego działają dwa punkty, w których można skorzystać z pomocy prawnika. Należy jednak spełnić ustawowe kryteria. Zgodnie z nimi bezpłatna pomoc prawna jest przeznaczona dla tych, którzy korzystają z pomocy społecznej, są kombatantami lub weteranami, mają mniej niż 26 lub więcej niż 65 lat, lub znalazły się w trudnej sytuacji z powodu klęski żywiołowej. Pomoc uzyskają również kobiety w ciąży. Na dyżury nie trzeba się zapisywać. Należy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące poruszanej sprawy.

Pomoc prawna dla osób spełniających kryteria ustawy

Poniżej znajdziecie harmonogram dyżurów w obu działających punktach.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach (ul. Sienkiewicza 28, pomieszczenie nr 8):
  • poniedziałek, godz. 12:00 - 16:00,
  • wtorek, godz. 8:00 - 12:00,
  • środa, godz. 8:00 - 12:00,
  • czwartek, godz. 11:30 - 15:30,
  • piątek, godz. 8:00 - 12:00.
Miejski Dom Kultury w Rzepinie (ul. Słubicka 3, świetlica nr 2):
  • poniedziałek, godz. 8:00 - 13:00,
  • wtorek, godz. 15:00 - 20:00,
  • środa, godz. 15:00 - 20:00,
  • czwartek, godz. 8:00 - 13:00.
Pomoc prawna dla osób niespełniających kryteriów ustawy

Oprócz pomocy prawnej przeznaczonej dla osób kwalifikujących się zgodnie z ustawą, prawnik będzie dostępny również dla tych, którzy ich nie spełniają. Również oni będą mogli skorzystać z porady bezpłatnie. Dodatkowe dyżury będą odbywały się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 13:00 -15:00 w MDK w Rzepinie.

Droga korespondencyjna

Ci, którzy nie mogą osobiście stawić się na dyżurze, mogą skorzystać z porady drogą korespondencyjną. Pytania można wysłać na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na adres: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej Civis Sum, al. Niepodległości 7a/2, 65-048 Zielona Góra.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama