Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Przyrodnicy zapraszają na Światowy Dzień Mokradeł

Uwaga miłośnicy przyrody i nie tylko! Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Mokradeł. Tereny podmokłe pełnią bardzo ważne funkcje w przyrodzie, co ma wpływ również na… życie miast. O tym, dlaczego bagna są dobre, będzie można dowiedzieć się podczas specjalnej wycieczki.

ptakoliczenie
Przyrodnicy zapraszają na wspólną wycieczkę (fot. P. Baranowski)

Park Narodowy „Ujście Warty” to jeden z najcenniejszych w Polsce obszarów podmokłych. Dlatego w 1984 roku, jeszcze jako rezerwat przyrody Słońsk, został wpisany na Listę Konwencji Ramsar. Czym ona jest?

Konwencja ta została podpisana w irańskim mieście Ramsar w 1971 roku i dotyczy obszarów wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptaków wodnych i błotnych. A Światowy Dzień Mokradeł został ustanowiony 2 lutego właśnie na pamiątkę podpisania tej konwencji po to, aby przypominać o ważnej roli, jaką w przyrodzie pełnią bagna.

I ten właśnie dzień Park Narodowy „Ujście Warty” będzie uroczyście obchodzić w Chyrzynie. W tym roku jego hasło brzmi: "Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast", po to, żeby uświadomić uczestnikom, jak potrzebne są naszym miastom bagna.

Jak będą wyglądać obchody? Organizatorzy zaplanowali kilka atrakcji, m.in. występy artystyczne, warsztaty origami oraz projekcję filmową. Jednak najważniejszym elementem będzie wspólna wycieczka, na którą zapraszają wszystkich zainteresowanych.

- Równo w południe ruszymy w teren w towarzystwie przewodnika, żeby mokradła móc podziwiać w naturze. Każdy może do nas dołączyć – zachęca Olga Beteńska z parku.

Termin: 04.02.2018, godz. 12. Miejsce: siedziba Parku Narodowego „Ujście Warty”, Chyrzyno 1.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama