Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Jak porównać ubezpieczenia na narty za granicę?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia to nie jest wyłącznie kwestia ceny, jaką trzeba za nie zapłacić. To znacznie więcej. Dobrze dopasowana polisa zapewnia poczucie bezpieczeństwa, spokój i pewność. Dzięki niej, w razie ewentualnego zdarzenia, można mieć gwarancję, że pieniądze wypłacone w ramach odszkodowania pozwolą nam pokryć wszelkie wydatki związane z badaniami, leczeniem czy nawet operacją. Jak zatem porównać pakiety towarzystw i stwierdzić, który z nich okaże się faktycznie najlepszy?

narty2

Na co zwracać uwagę

Porównując dostępne ubezpieczenia na narty trzeba przede wszystkim przeanalizować zakres ochrony, jaki jest w tych polisach oferowany. Chodzi tu o liczbę zdarzeń ubezpieczeniowych, ale również o oferowane sumy gwarantowane i listę wyłączeń.

Jeżeli chodzi o liczbę zdarzeń ubezpieczeniowych, to trzeba sprawdzić, czy ochroną objęte są akcje ratunkowe i poszukiwawcze. W czasie aktywności na stoku może się bowiem bardzo wiele zdarzyć, łącznie z zaginięciem, upadkiem czy utratą przytomności. W razie wypadku potrzebna będzie interwencja służb ratunkowych, a każde ich działanie wiąże się z ogromnymi kosztami.

Ratownicy działający na stokach bardzo często wykorzystują do swoich akcji helikoptery, a zaangażowanie takich maszyn to bardzo duży wydatek. W czasie pobytu za granicą turysta w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) w państwach Unii Europejskiej bądź Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) jest objęty jedynie podstawową opieką medyczną w placówkach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że przebywając za granicą koszty akcji ratunkowej czy transportu powrotnego do kraju będzie musiał pokryć z własnej kieszeni, które mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Po skutecznej akcji poszukiwawczej czy ratunkowej, poszkodowany zwykle potrzebuje dalszej pomocy. Wymaga hospitalizacji, badań i leczenia lub operacji. Za każdą z tych procedur również jest zobowiązany zapłacić. Bardzo często jest to w ubezpieczeniu objęte ogólnie, jako koszty leczenia. Niektóre polisy rozbijają to na poszczególne aktywności, jak hospitalizacja czy zabiegi i operacje. Warto sprawdzić, czy te czynności medyczne są objęte ubezpieczeniem.

Nie bez znaczenia są również różnorodne opcje dodatkowe jak OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu w razie zniszczenia wypożyczonego sprzętu, koszty jego naprawy również pokryje ubezpieczenie, czy polisa od utraty bagażu. Warto również porównać sumy gwarantowane, które firma oferuje za poszczególne zdarzenia. Im są one wyższe, tym większe poczucie bezpieczeństwa osoby ubezpieczonej.

Ważna kwestią w ofercie towarzystw są również wyłączenia. Zdarzenia nimi objęte oznaczają, że jeżeli do nich dojdzie, to pieniądze z ubezpieczenia i tak nie zostaną wypłacone. Zwykle zaliczamy do nich działanie pod wpływem środków odurzających, udział w przestępstwie czy zamieszkach. Dodatkowo, firmy mogą również wyłączyć swoją odpowiedzialność, gdy turysta nie korzysta z wytyczonych szlaków do jazdy na nartach, a wybiera sobie własne ścieżki, niezabezpieczone.

Cena polisy

Cena polisy nie jest bez znaczenia, nie powinna być jednak pierwszą rzeczą, która jest porównywana. W pierwszej kolejności zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na wyżej wymienione elementy. Dopiero, gdy kilka ofert prezentuje się w tym zakresie korzystnie i spełnia nasze oczekiwania, to można zacząć porównywać koszt zakupu.

Warto sprawdzić, jak wygląda ubezpieczenie turystyczne w wakacyjnapolisa.pl. Na jednej stronie zgromadzone są różnorodne polisy, które są obecnie na rynku dostępne. Co za tym idzie, można w szybki i bardzo prosty sposób sprawdzić, co każda z nich oferuje i porównać je według podanych wcześniej podpowiedzi.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama