Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

To jeszcze nie koniec remontów na drogach

Ostatnie w tym roku remonty gminnych dróg miały potrwać do 15 grudnia, jednak te plany pokrzyżowała pogoda. Kierowcom wciąż potrzebna będzie cierpliwość, bo prace zakończą się… w przyszłym roku.

remonty konopnicka
Remont jest m.in. na ul. Konopnickiej

Przypomnijmy, 16 listopada Urząd Miejski w Słubicach rozstrzygnął przetarg i wyłonił wykonawcę, który do 15 grudnia miał wyremontować 7 gminnych dróg. Inwestycja za 1,5 mln zł miała polegać na położeniu nowej asfaltowej nawierzchni na wybranych ulicach, m.in. ul. Rzepińskiej, która służy mieszkańcom jako tzw. mała obwodnica.

Prace trwają od kilku tygodni, ale w ostatnich dniach o szczegóły dotyczące remontu pyta coraz więcej kierowców. Zaczęły im doskwierać przedłużające się utrudnienia na drogach, szczególnie gdy prace były prowadzone w kilku miejscach jednocześnie.

- Wiadomo, kiedy drogowcy skończą robotę? Ulica przed domem wyfrezowana, a nic się nie dzieje. Ile można wylewać asfalt? – pytał pan Dariusz (dane do wiadomości redakcji).

Jak udało nam się dowiedzieć, firma Eurokop wykonała już znaczną część inwestycji, ale nie wszystko uda się skończyć przed świętami. Urząd Miejski w Słubicach poinformował, że czas remontu przedłuży się ze względu na niesprzyjającą pogodę.

Ostatnie w tym roku prace polegające na wylaniu masy bitumicznej zostaną przeprowadzone na wybranych ulicach jeszcze we wtorek i środę. Następie remont zostanie wstrzymany do czasu wystąpienia odpowiednich warunków atmosferycznych w I kwartale 2018 roku.

O szczegółach będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama