Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Kolejne gminne drogi do remontu

Jeszcze w tym roku ma zostać wyremontowanych 7 dróg na terenie gminy Słubice. Nasz magistrat właśnie wyłonił wykonawcę robót, który położy na nich nowe nawierzchnie. Sprawdźcie, gdzie będzie trochę utrudnień w ruchu - ale potem ma być lepiej i bezpieczniej.

narutowicza remont

16 listopada Urząd Miejski w Słubicach rozstrzygnął przetarg i wyłonił wykonawcę, który do 15 grudnia wyremontuje 7 gminnych dróg. Została nim firma Eurokop. Wartość inwestycji to 1,5 mln zł. Przetarg był wynikiem podjętej w październiku uchwały Rady Miasta, która przychyliła się do wniosku burmistrza, żeby przeznaczyć dodatkowe środki właśnie na remont dróg.

Inwestycja będzie polegała na położeniu nowej asfaltowej nawierzchni. A gdzie dokładnie?

- Do remontu idzie cała ulica Rzepińska (od skrzyżowania z Narutowicza do ul. Sportowej). Nowe nawierzchnie zyskają też w Słubicach ulice: Żeromskiego, Daszyńskiego, Konopnickiej, plac Bohaterów (od budynków od 1 do 4) i Łokietka. Gmina wyremontuje również Bursztynową i Szmaragdową w Kunowicach – poinformowała Beata Bielecka, rzecznik naszego magistratu.

W tym czasie kierowcy muszą się uzbroić się w cierpliwość – na remontowanych odcinkach będą utrudnienia w ruchu. Potem jednak ma być lepiej i bezpieczniej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama