Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Wodniacki sezon za nami – czas na podsumowanie

Już czwarty rok z rzędu Zefir i Laguna pływają po Odrze, ciesząc się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców regionu i turystów. Jaki dla naszych wodniaków był miniony sezon? Nikt nie opowie o tym lepiej niż Łukasz Kozłowski, szef Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Zapraszamy na podsumowanie, które przygotował dla naszej redakcji.

Zefir Słubice

Kolejny, czwarty już, sezon wodniacki dobiegł końca. Laguna i Zefir zacumowały w nowosolskim porcie. Zima to dla jednostek czas konserwacji, bieżących napraw i serwisów technicznych. Z początkiem kwietnia obie jednostki powrócą na Odrę.

Sezon był dla nas niezwykle obfity w wydarzenia. Obie jednostki wypłynęły w swoje rejsy grubo ponad sześćset razy (!), goszcząc na swoich pokładach łącznie ponad dwadzieścia dwa tysiące pasażerów. W tym sezonie do dyspozycji mieliśmy dziewięć portów oraz dodatkowo dziesięć tak zwanych małych przystani.

Oferta rejsów Stowarzyszenia była niezwykle bogata. Obok tradycyjnych codziennych rejsów harmonogramowych, organizowane były liczne rejsy tematyczne, takie, choćby jak rejsy z muzyką country, koncerty jazzowe czy pokazy tańca towarzyskiego. Były także szanty, rejsy do winnic, możliwość degustacji lokalnych potraw oraz rejsy z regionalnymi produktami i rękodziełem. Jak co roku, nie zabrakło także specjalnej oferty dla dzieci i młodzieży, która m.in. dzięki organizowanym przez nas konkursom mogła poznawać historię swojego regionu. Najmłodsi mogli natomiast przenieść się w świat piratów podczas specjalnych rejsów z animacjami. Swoją ofertę kierowaliśmy także dla seniorów, którzy bardzo licznie korzystali z naszych usług. Specjalne rejsy z prelekcją na tematy związane z profilaktyką zdrowotną przyciągały rzesze nieco starszych amatorów odrzańskiej przygody. Statki były oczywiście obecne na wszystkich ważnych wydarzeniach, takich jak np. dni miast.

Równolegle do pracy nad ofertą stricte wodniacką, staramy się na wielu płaszczyznach popularyzować Odrę, jej walory turystyczne oraz turystykę wodniacką w szerszym znaczeniu, dlatego w sezonie 2017 wyszliśmy z kilkoma ciekawymi inicjatywami, nie do końca związanymi z samym pływaniem. Dla najmłodszych stworzyliśmy bajkowe postacie piratów, pod wdzięczną nazwą Piracka Banda Odrzaków. Zabawa polegała na zbieraniu poszczególnych pirackich bohaterów w specjalnym albumie. Dla turystów stworzyliśmy bardzo intuicyjną i prostą w obsłudze Turystyczną Mapę Doliny Środkowej Odry, gdzie z podziałem na kategorie ujęliśmy wszystkie atrakcje turystyczne oraz miejsca ważne i ciekawe dla odwiedzających nasz region. Zorganizowaliśmy także zabawę w Miss Doliny Środkowej Odry, która pod kątem popularności okazała się strzałem w dziesiątkę. Godnym odnotowania jest także fakt, iż trzeci rok z rzędu otrzymaliśmy w tym sezonie Lubuską Perłę Turystyczną dla najlepszej atrakcji turystycznej w województwie lubuskim.

Mijający sezon był dla nas bardzo intensywny. Odra, jak co roku nie rozpieszczała swoim poziomem, co jednak nie przeszkodziło nam w poprawieniu wyników z lat ubiegłych. Tendencje te wyraźnie pokazują, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe, a żegluga jak i cała turystyka związana z wodą ma przed sobą naprawdę dobry czas. Fakt ten także potwierdza rosnąca liczbą fanów naszego odrzańskiego profilu na Facebooku, który śledzi już ponad trzydzieści pięć tysięcy osób. Coraz większą popularnością cieszy się także prowadzone przez nas konto w serwisie Instagram.

Podsumowując, sezon 2017 oceniamy jako bardzo udany i już dziś zapraszamy na pokłady naszych statków od kwietnia roku 2018. Obok kontynuacji sprawdzonych pomysłów, będą także nowe projekty, nad którymi już dziś pracujemy. Będzie coś m.in. dla miłośników wycieczek rowerowych czy amatorów regionalnych smaków i historii. Nie zabraknie oczywiście propozycji dla najmłodszych oraz seniorów. Będzie sporo o zdrowiu, profilaktyce i atrakcjach regionu Doliny Środkowej Odry. Zadbamy także o kreowanie odpowiednich postaw ekologicznych czy edukowaniu z podstaw wodniactwa. Do zobaczenia w roku 2018. Ahoj.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama