Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Święto pracowników socjalnych w powiecie

Na co dzień rzadko o nich słychać, ale mają również swoją kartkę w kalendarzu. I totego dnia mówi się o ich ciężkiej pracy: 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji spotkali się kierownicy, dyrektorzy i pracownicy powiatowych jednostek, na co dzień pomagających potrzebującym.

swieto pracownikow

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracujących w służbach społecznych, którzy na co dzień zajmują się pomaganiem potrzebującym czy niepełnosprawnym. Ich praca nie należy do łatwych, na co dzień stykają się z różnymi, nierzadko trudnymi historiami i problemami podopiecznych.

Dlatego właśnie mają swój dzień, przynajmniej ten jeden w roku, kiedy głośno mówi się o ważnej roli, jaką pełnią. 21 listopada z tej okazji w restauracji La Vie Est Belle spotkały się osoby zatrudnione w powiatowych jednostkach, które realizują szeroko pojętą pomoc społeczną. Obecni byli kierownicy i dyrektorzy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, "Naszej Chaty" w Cybince oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach.

- Chcielibyśmy, abyście wrócili dziś do domu z poczuciem, że doceniamy waszą trudną pracę i poświęcenie – powiedzieli im starosta Marcin Jabłoński oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza. Oprócz nich w spotkaniu wzięły udział również Amelia Szołtun i Danuta Sawicka, członkinie zarządu powiatu słubickiego.

Szefowie powiatowych placówek otrzymali listy gratulacyjne, które zawierały również życzenia dla pracowników. - Niech praca daje Państwu jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności, przyjaźni i serdeczności. I niech nigdy nie zabraknie Wam siły i energii do niesienia pomocy innym – napisali w nich samorządowcy. Każdy z obecnych gości dostał również symboliczną różę, a uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama