Słubice: 22 marca 2018   |   Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
reklama
reklama

Święto pracowników socjalnych w powiecie

Na co dzień rzadko o nich słychać, ale mają również swoją kartkę w kalendarzu. I totego dnia mówi się o ich ciężkiej pracy: 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji spotkali się kierownicy, dyrektorzy i pracownicy powiatowych jednostek, na co dzień pomagających potrzebującym.

swieto pracownikow

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracujących w służbach społecznych, którzy na co dzień zajmują się pomaganiem potrzebującym czy niepełnosprawnym. Ich praca nie należy do łatwych, na co dzień stykają się z różnymi, nierzadko trudnymi historiami i problemami podopiecznych.

Dlatego właśnie mają swój dzień, przynajmniej ten jeden w roku, kiedy głośno mówi się o ważnej roli, jaką pełnią. 21 listopada z tej okazji w restauracji La Vie Est Belle spotkały się osoby zatrudnione w powiatowych jednostkach, które realizują szeroko pojętą pomoc społeczną. Obecni byli kierownicy i dyrektorzy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, "Naszej Chaty" w Cybince oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach.

- Chcielibyśmy, abyście wrócili dziś do domu z poczuciem, że doceniamy waszą trudną pracę i poświęcenie – powiedzieli im starosta Marcin Jabłoński oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza. Oprócz nich w spotkaniu wzięły udział również Amelia Szołtun i Danuta Sawicka, członkinie zarządu powiatu słubickiego.

Szefowie powiatowych placówek otrzymali listy gratulacyjne, które zawierały również życzenia dla pracowników. - Niech praca daje Państwu jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności, przyjaźni i serdeczności. I niech nigdy nie zabraknie Wam siły i energii do niesienia pomocy innym – napisali w nich samorządowcy. Każdy z obecnych gości dostał również symboliczną różę, a uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama