Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Nowy zarząd słubickiego forum kobiet

W Słubicach nie brakuje aktywnych i zaangażowanych pań. Te, które są zrzeszone w Forum Równych Szans i Praw Kobiet, wybrały właśnie nowy zarząd. Przewodniczącą została Kazimiera Jakubowska i zapowiada aktywne działanie na rzecz kobiet.
 
forum kobiet_slubice
Kobiety z forum zapowiadają aktywne działanie (fot. R. Włodek)

Wybory odbyły się 8 listopada w gościnnych murach restauracji „U Gawdy”. Szefową Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Słubicach została wybrana jego wieloletnia liderka Kazimiera Jakubowska. To doświadczona działaczka samorządowa i społeczna, pedagog z wykształcenia. Funkcję zastępcy powierzono Natalii Żwirek, a sekretarza Jolancie Kaczmarek.

Czym jest forum? Działa od 2001 roku. To platforma programowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale w jego skład wchodzą przedstawicielki różnych środowisk, organizacji pozarządowych, związków zawodowych.

Forum skupia się na pracy na rzecz równości kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia. Chodzi przede wszystkim o zwalczanie stereotypów i realizację ekonomicznych praw kobiet. Członkinie forum chcą także walczyć o zapewnienie odpowiedniej reprezentacji kobiet we władzach publicznych na każdym szczeblu.

- Myślę, że forum jest bardzo potrzebne – podkreśla K. Jakubowska. - Tym bardziej teraz, kiedy jest taka a nie inna sytuacja w kraju i pewność kobiet jest zachwiana, jeśli chodzi o ich prawa. Nie mogę jeszcze zdradzić, co szykujemy, ale będą to dwie poważne uchwały, które wiele dadzą wiele kobietom. W sobotę bierzemy udział w zjeździe wojewódzkim w Łagowie – dodaje.

Choć forum jest platformą SLD, żeby włączyć się w jego działania, nie trzeba zapisywać się do samej partii. - Bardzo się cieszę, że znowu zaczynamy działać po pewnym czasie „uśpienia” - mówi wiceszefowa Natalia Żwirek. I podkreśla, że kobietom zrzeszonym w forum zależy przede wszystkim na dbaniu o wszystkie te sprawy, które ich bezpośrednio dotyczą.

- Chodzi nam o wyrównywanie szans w tych obszarach w jakich jest to potrzebne, a także o sprawy zdrowotne, edukacyjne, jakiekolwiek, w których kobietom jest potrzebne wsparcie – wyjaśnia wiceprzewodnicząca. I zachęca również inne aktywne panie, żeby dołączyły do forum – bo w jedności siła, co panie pokazały np. podczas zeszłorocznego strajku kobiet.

Kontakt dla zainteresowanych, tel. 662 806 525. O działalności forum będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama