Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Nowy zarząd słubickiego forum kobiet

W Słubicach nie brakuje aktywnych i zaangażowanych pań. Te, które są zrzeszone w Forum Równych Szans i Praw Kobiet, wybrały właśnie nowy zarząd. Przewodniczącą została Kazimiera Jakubowska i zapowiada aktywne działanie na rzecz kobiet.
 
forum kobiet_slubice
Kobiety z forum zapowiadają aktywne działanie (fot. R. Włodek)

Wybory odbyły się 8 listopada w gościnnych murach restauracji „U Gawdy”. Szefową Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Słubicach została wybrana jego wieloletnia liderka Kazimiera Jakubowska. To doświadczona działaczka samorządowa i społeczna, pedagog z wykształcenia. Funkcję zastępcy powierzono Natalii Żwirek, a sekretarza Jolancie Kaczmarek.

Czym jest forum? Działa od 2001 roku. To platforma programowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale w jego skład wchodzą przedstawicielki różnych środowisk, organizacji pozarządowych, związków zawodowych.

Forum skupia się na pracy na rzecz równości kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia. Chodzi przede wszystkim o zwalczanie stereotypów i realizację ekonomicznych praw kobiet. Członkinie forum chcą także walczyć o zapewnienie odpowiedniej reprezentacji kobiet we władzach publicznych na każdym szczeblu.

- Myślę, że forum jest bardzo potrzebne – podkreśla K. Jakubowska. - Tym bardziej teraz, kiedy jest taka a nie inna sytuacja w kraju i pewność kobiet jest zachwiana, jeśli chodzi o ich prawa. Nie mogę jeszcze zdradzić, co szykujemy, ale będą to dwie poważne uchwały, które wiele dadzą wiele kobietom. W sobotę bierzemy udział w zjeździe wojewódzkim w Łagowie – dodaje.

Choć forum jest platformą SLD, żeby włączyć się w jego działania, nie trzeba zapisywać się do samej partii. - Bardzo się cieszę, że znowu zaczynamy działać po pewnym czasie „uśpienia” - mówi wiceszefowa Natalia Żwirek. I podkreśla, że kobietom zrzeszonym w forum zależy przede wszystkim na dbaniu o wszystkie te sprawy, które ich bezpośrednio dotyczą.

- Chodzi nam o wyrównywanie szans w tych obszarach w jakich jest to potrzebne, a także o sprawy zdrowotne, edukacyjne, jakiekolwiek, w których kobietom jest potrzebne wsparcie – wyjaśnia wiceprzewodnicząca. I zachęca również inne aktywne panie, żeby dołączyły do forum – bo w jedności siła, co panie pokazały np. podczas zeszłorocznego strajku kobiet.

Kontakt dla zainteresowanych, tel. 662 806 525. O działalności forum będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama