Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Jerzy Owsiak odwiedzi Słubice. Przywiezie dary dla szpitala i… stanie przed sądem (wideo)
reklama
reklama

Jerzy Owsiak odwiedzi Słubice. Przywiezie dary dla szpitala i… stanie przed sądem (wideo)

23 października Jerzy Owsiak przyjedzie do Słubic. W naszym mieście pojawi się nie tylko ze względu na czekającą go rozprawę sądową. Do słubickiego szpitala przywiezie nowoczesny sprzęt medyczny warty 25 tys. zł. Przed Sądem Rejonowym w Słubicach chcą wspierać go członkowie Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej.

jerzy owsiak

O sprawie pisaliśmy już parokrotnie. Przypomnijmy, Jerzy Owsiak został oskarżony przez policję o używanie słów nieprzyzwoitych podczas pożegnania uczestników wygłoszonego w trakcie piosenki „Z tylu chmur”, kończącej tegoroczny Przystanek Woodstock. Grozi mu ograniczenie wolności, grzywna do 1500 zł lub nagana.

Sam Owsiak broni się tym, że jako artysta, wykonujący utwór muzyczny, miał prawo używać słów, nawet wulgarnych, które były emocjonalną częścią wypowiedzi artystycznej, nie służyły obrażaniu nikogo, ale wzmocnieniu artystycznego przekazu wypowiedzi.

Swoje racje będzie miał szansę przedstawić podczas rozprawy sądowej, którą zaplanowano 23 października o godz. 10 w Sądzie Rejonowym w Słubicach. W tej batalii nie będzie sam. Wspiera do wiele osób i organizacji z całego kraju. Na wyrazy poparcia może liczyć także ze strony mieszkańców Słubic, a konkretnie członków Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej.

To grupa zrzeszająca działaczy społecznych i polityków z różnych partii. W dniu rozprawy przed siedzibą sądu chcą zorganizować wiec poparcia dla szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do udziału w manifestacji, która zacznie się już o godz. 9:30 zapraszają mieszkańców z całego regionu.

19 października zorganizowali konferencję prasową, na której opowiedzieli o swojej akcji. Przed słubickim sądem pojawili się Bernard Łysiak (Partia Razem), Mariusz Dubacki (Nowoczesna) oraz Robert Włodek (SLD). Poniżej materiał wideo.Wizyta w sądzie to nie jedyny powód dla jakiego Jerzy Owsiak przyjeżdża do Słubic. Tuż przed rozprawą razem z małżonką odwiedzi także słubicki szpital. Chce osobiście przekazać naszej lecznicy sprzęt medyczny o wartości blisko 25 tys. zł. Chodzi o lampy do fototerapii noworodków.

- Naszym celem jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach, jak ten w słubickim szpitalu – mówi Jurek Owsiak. Jak się okazuje, to nie jedyna pomoc na jaką może liczyć szpital w Słubicach.

W ramach osobnego konkursu fundacja planuje kupić 3008 urządzeń medycznych, które trafią do blisko 200 oddziałów ogólnopediatrycznych w całej Polsce. Zakup zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas ostatniego finału WOŚP. Dary trafią m.in. do Słubic. 

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Słubice otrzymają pięć łóżek młodzieżowych typu junior, siedem łóżeczek dziecięcych szczebelkowych, dwie pompy strzykawkowe oraz lokalizator naczyń krwionośnych – poinformowała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych fundacji WOŚP.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama