Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Społecznicy i samorządowcy będą rozmawiać o współpracy - zobacz program
reklama
reklama

Społecznicy i samorządowcy będą rozmawiać o współpracy - zobacz program

Jak co roku w październiku organizacje pozarządowe i samorządowcy spotkają się na Forum Organizacji Pozarządowych. Będą rozmawiać z ekspertami m.in. o współpracy, roli lokalnych liderów - ale nie tylko. Forum to również doskonała okazja do tego, aby nasi społecznicy mogli nawiązać nowe relacje i wymyślić wspólne akcje.

Sektor 3 Słubice

Na terenie gminy Słubice działa około 70 organizacji pozarządowych. Zajmują się najróżniejszymi dziedzinami życia, od sportu, przez pomoc osobom niepełnosprawnym, potrzebującym, ekologię, po hobby, jak wędkarstwo czy motocross. Również i nasz portal nie raz pisał o tym, co robią i zachęcał mieszkańców do włączania się w organizowane przez nich akcje.

Forum jako wymiana doświadczeń

Nasze NGO’sy łączy to, że niemal wszystkie współpracują z lokalnym samorządem. Dlatego właśnie co roku Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i gmina Słubice organizują dla słubickich fundacji i stowarzyszeń Forum Organizacji Pozarządowych.

Forum jest doskonałą okazją do tego, żeby spotkać się i porozmawiać o tym, co robimy, ponieważ wiele osób z organizacji nie wie, czym zajmują się inne. A forum daje możliwość do wymiany doświadczeń, wzajemnego poznawania się i wspierania. Bardzo często podczas naszych forów rodzą się nowe pomysły na wspólne działania, co szczególnie nas cieszy – mówi Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Program współpracy na przyszły rok

Przedstawiciele NGO’sów spotkają się 25 października o godz. 17 w Collegium Polonicum. O czym będą rozmawiać? – Mamy dwa wiodące tematy, które przedstawią nasi zaproszeni goście, a dyskusja będzie kontynuowana przy stolikach tematycznych – zapowiada Marta Stachowska, opiekun Sektora 3 Słubice (prowadzonego przez fundację na zlecenie gminy Słubice).

Pierwszym z nich jest współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi. Zagadnienie przybliży Ewa Gałka, współzałożycielka oraz prezeska Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP, przewodnicząca Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Podczas forum będzie również możliwość zapoznania się i skonsultowania zapisów programu współpracy gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi na lata 2018/2019 (konsultacje tego dokumentu zostały niedawno formalnie ogłoszone). – Będzie to okazja do posumowania realizacji założeń tegorocznego programu, ale również przyjrzenia się zapisom i być może odświeżenia niektórych z nich – mówi Adam Szulczewski, który będzie moderował konsultacje przy stoliku tematycznym.

Kondycja lokalnych liderów

Drugim tematem będzie rola liderów lokalnych. O tym „kto potrzebuje liderów lokalnych” będzie mówił Damian Dec, działacz lokalny, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń” oraz trener w Akademii Liderów Lokalnych. A później, przy stoliku, dyskusję o tym, jak być skutecznym liderem poprowadzi Marzena Słodownik, animator z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Oprócz tego zostanie poruszonych jeszcze kilka tematów, które organizatorzy chcą przybliżyć lokalnym działaczom: o ekonomii społecznej porozmawia z nimi Agata Fogel, a o biznesie odpowiedzianym społecznie Monika Robaszyńska – obie są animatorkami w zielonogórskim OWES.

Podczas forum zostanie również podsumowana tegoroczna edycja programu Działaj Lokalnie, podczas którego Fundacja na rzecz Collegium Polonicum przyznała 10 grantów na łączną kwotę ok. 55 tys. zł.

Jak się zgłosić?

Każda ze słubickich organizacji otrzyma zaproszenie do udziału w forum. Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić się emailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerami: 884 309 488 lub 61 82 96 791 (w godz. 8.00 – 16.00). Termin zgłoszeń upływa 20 października. Co ważne, ze względów organizacyjnych, jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 4 uczestników.

ngo forum_plakat

Organizatorami forum są: Sektor 3 Słubice działający przy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum i Urząd Miejski w Słubicach, przy współpracy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: portal Słubice24.pl i telewizja HTS Słubice.

POBIERZ PROGRAM

Termin: 25.10.2017, godz. 17. Miejsce: sala konferencyjna w Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama