Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Mieszkańcy nadal bez prądu. Kiedy wróci zasilanie?

Orkan Ksawery narozrabiał w zeszłym tygodniu, ale niektórzy mieszkańcy powiatu słubickiego nadal odczuwają tego skutki - nie mają prądu w swoich domach. Enea tłumaczy, że jej służby intensywnie pracują nad przywróceniem zasilania. Wyjaśnia też, jak można starać się o bonifikatę związaną z przerwą w dostawie energii.

linia energetyczna

Wciąż dzwonią i piszą do nas zdenerwowani czytelnicy, którzy od czwartkowego wieczoru nadal nie mają prądu. - Mieszkają tu schorowani ludzie, którzy muszą uciekać, bo nie mają jak palić w piecach, nie mówiąc o małych dzieciach. Jesteśmy już bez sił – napisała Aleksandra ze Starkowa.

Przeżyłem komunę, były wyłączenia prądu, ale nigdy na 6 dni – bulwersuje się mieszkaniec Żabic (dane do wiadomości redakcji). I wymienia trudności, jakie się z tym wiążą: zmarnowane jedzenie w zamrażarkach i lodówkach, nie można prać ani prasować. A ponieważ nie da się również gotować, codziennie obiad trzeba zamówić lub gdzieś pojechać. No i jest zimno, gdyż piec nie działa bez pompy, która jest na prąd. – Gorzej niż średniowiecze – podsumował swoje problemy inny z czytelników.

Po czwartkowej wichurze Starków jest jeszcze bez prądu a pogotowie energetyczne cały czas nie podaje konkretnych informacji. Gdzie jeszcze wciąż nie ma prądu? Czytelnicy wymieniają: os. Krasińskiego w Słubicach, Żabice, Czarnów…

A co na to Enea? - Przywróciliśmy już zasilanie na średnim napięciu. Nadal intensywnie pracujemy na niskim napięciu, naprawiając awarie na pojedynczych ciągach linii niskiego napięcia – wyjaśnia Krzysztof Osiński, rzecznik prasowy Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. I dodaje, że pracownicy firmy działają w bardzo trudnych warunkach terenowych często przebiegających przez obszary podmokłe. - W niektórych miejscach do wymiany jest po kilka słupów na jednej linii. Ściągnęliśmy do pomocy również sprzęt i brygady z innych obszarów spółki, korzystamy z pomocy firm zewnętrznych i robimy, co w naszej mocy, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie – wyjaśnia rzecznik. Prosi mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości.

Kiedy zatem uda się Enei uporać z awariami? K. Osiatyński przekazał nam, że jeszcze dziś zasilanie powinno wrócić w Słubicach na osiedlu Krasińskiego, w Starych Biskupicach i Starkowie. A w Zielonym Borze jutro. Czekamy na informację, kiedy zostaną usunięte awarie w Czarnowie i Żabicach.

Enea przypomina również, że informacje o postępach prac „naprawczych” można uzyskać pod numerem alarmowym 991. Z informacji jakie mamy od naszych czytelników wynika jednak, że są duże problemy, żeby się dodzwonić i uzyskać rzeczową informację.

I jeszcze ważny komunikat dla tych, którzy nie mieli prądu dłużej niż 24 godziny: mogą ubiegać się o bonifikatę. Muszą złożyć pisemny wniosek w tej sprawie – elektronicznie lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta, najbliższe znajduje się w Sulęcinie, przy ul. Lipowej 30. Godziny pracy: poniedziałek i czwartek 8:00 - 17:00 oraz wtorek, środa i piątek 8:00 - 16:00.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.operator.enea.pl w dziale „Komunikaty”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama