Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Mieszkańcy nadal bez prądu. Kiedy wróci zasilanie?

Orkan Ksawery narozrabiał w zeszłym tygodniu, ale niektórzy mieszkańcy powiatu słubickiego nadal odczuwają tego skutki - nie mają prądu w swoich domach. Enea tłumaczy, że jej służby intensywnie pracują nad przywróceniem zasilania. Wyjaśnia też, jak można starać się o bonifikatę związaną z przerwą w dostawie energii.

linia energetyczna

Wciąż dzwonią i piszą do nas zdenerwowani czytelnicy, którzy od czwartkowego wieczoru nadal nie mają prądu. - Mieszkają tu schorowani ludzie, którzy muszą uciekać, bo nie mają jak palić w piecach, nie mówiąc o małych dzieciach. Jesteśmy już bez sił – napisała Aleksandra ze Starkowa.

Przeżyłem komunę, były wyłączenia prądu, ale nigdy na 6 dni – bulwersuje się mieszkaniec Żabic (dane do wiadomości redakcji). I wymienia trudności, jakie się z tym wiążą: zmarnowane jedzenie w zamrażarkach i lodówkach, nie można prać ani prasować. A ponieważ nie da się również gotować, codziennie obiad trzeba zamówić lub gdzieś pojechać. No i jest zimno, gdyż piec nie działa bez pompy, która jest na prąd. – Gorzej niż średniowiecze – podsumował swoje problemy inny z czytelników.

Po czwartkowej wichurze Starków jest jeszcze bez prądu a pogotowie energetyczne cały czas nie podaje konkretnych informacji. Gdzie jeszcze wciąż nie ma prądu? Czytelnicy wymieniają: os. Krasińskiego w Słubicach, Żabice, Czarnów…

A co na to Enea? - Przywróciliśmy już zasilanie na średnim napięciu. Nadal intensywnie pracujemy na niskim napięciu, naprawiając awarie na pojedynczych ciągach linii niskiego napięcia – wyjaśnia Krzysztof Osiński, rzecznik prasowy Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. I dodaje, że pracownicy firmy działają w bardzo trudnych warunkach terenowych często przebiegających przez obszary podmokłe. - W niektórych miejscach do wymiany jest po kilka słupów na jednej linii. Ściągnęliśmy do pomocy również sprzęt i brygady z innych obszarów spółki, korzystamy z pomocy firm zewnętrznych i robimy, co w naszej mocy, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie – wyjaśnia rzecznik. Prosi mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości.

Kiedy zatem uda się Enei uporać z awariami? K. Osiatyński przekazał nam, że jeszcze dziś zasilanie powinno wrócić w Słubicach na osiedlu Krasińskiego, w Starych Biskupicach i Starkowie. A w Zielonym Borze jutro. Czekamy na informację, kiedy zostaną usunięte awarie w Czarnowie i Żabicach.

Enea przypomina również, że informacje o postępach prac „naprawczych” można uzyskać pod numerem alarmowym 991. Z informacji jakie mamy od naszych czytelników wynika jednak, że są duże problemy, żeby się dodzwonić i uzyskać rzeczową informację.

I jeszcze ważny komunikat dla tych, którzy nie mieli prądu dłużej niż 24 godziny: mogą ubiegać się o bonifikatę. Muszą złożyć pisemny wniosek w tej sprawie – elektronicznie lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta, najbliższe znajduje się w Sulęcinie, przy ul. Lipowej 30. Godziny pracy: poniedziałek i czwartek 8:00 - 17:00 oraz wtorek, środa i piątek 8:00 - 16:00.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.operator.enea.pl w dziale „Komunikaty”.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama