Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Najstarsi studenci rozpoczynają kolejny rok akademicki

Dziś Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki. Polscy i niemieccy seniorzy spotkają się w Collegium Polonicum. A potem będą brać udział w wykładach i spotkaniach, które będą odbywały się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie.

Spotkania seniorów

Najstarsi studenci z Niemiec i Polski spotkają się o godz. 15 w małej auli Collegium Polonicum. Zainaugurują 18. już wspólny rok akademicki. Wykład inauguracyjny w zastępstwie burmistrza Słubic wygłosi Roman Filończuk, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Wykład nosi tytuł: „Polityka komunalna miasta Słubic i współpraca z Frankfurtem nad Odrą”.

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów powstała w 2000 roku z inicjatywy stowarzyszenia “Polsko-Niemiecka Historia”. Jej założycielami byli nieżyjący już Henryk Rączkowski i Willi Przybylski. Z ich woli od początku pełniła rolę mostu porozumienia między Polakami i Niemcami, a także forum dialogu, działając na rzecz zrozumienia kultury, historii i języka sąsiadów z obu stron Odry.

Choć w stosunkach polsko-niemieckich przez ten czas wiele zmieniło się na lepsze, seniorzy z obu stron Odry nadal dbają o dobrosąsiedzkie relacje i współpracę. W ramach akademii spotykają się regularnie, biorąc udział w wykładach i spotkaniach w Collegium Polonicum i na Viadrinie.

O tym, jak działa akademia, jaki jest program tegorocznych wykładów i warsztatów, już wkrótce w naszym materiale.

Termin: 10.10.2017, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum, mała aula.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama