Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Najstarsi studenci rozpoczynają kolejny rok akademicki

Dziś Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów uroczyście zainauguruje nowy rok akademicki. Polscy i niemieccy seniorzy spotkają się w Collegium Polonicum. A potem będą brać udział w wykładach i spotkaniach, które będą odbywały się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie.

Spotkania seniorów

Najstarsi studenci z Niemiec i Polski spotkają się o godz. 15 w małej auli Collegium Polonicum. Zainaugurują 18. już wspólny rok akademicki. Wykład inauguracyjny w zastępstwie burmistrza Słubic wygłosi Roman Filończuk, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Wykład nosi tytuł: „Polityka komunalna miasta Słubic i współpraca z Frankfurtem nad Odrą”.

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów powstała w 2000 roku z inicjatywy stowarzyszenia “Polsko-Niemiecka Historia”. Jej założycielami byli nieżyjący już Henryk Rączkowski i Willi Przybylski. Z ich woli od początku pełniła rolę mostu porozumienia między Polakami i Niemcami, a także forum dialogu, działając na rzecz zrozumienia kultury, historii i języka sąsiadów z obu stron Odry.

Choć w stosunkach polsko-niemieckich przez ten czas wiele zmieniło się na lepsze, seniorzy z obu stron Odry nadal dbają o dobrosąsiedzkie relacje i współpracę. W ramach akademii spotykają się regularnie, biorąc udział w wykładach i spotkaniach w Collegium Polonicum i na Viadrinie.

O tym, jak działa akademia, jaki jest program tegorocznych wykładów i warsztatów, już wkrótce w naszym materiale.

Termin: 10.10.2017, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum, mała aula.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama