Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności W Słubicach będą modlić się na różańcu... na granicy
reklama
reklama

W Słubicach będą modlić się na różańcu... na granicy

„Różaniec do granic” to ogólnopolska inicjatywa polegająca na tym, aby w 100 rocznicę objawień w Fatimie i w święto Matki Bożej Różańcowej opleść Polskę różańcem. Wierni będą modlić się tym samym czasie, na wielu punktach wzdłuż polskich granic, także w Słubicach. W naszym mieście ma pojawić się 3,5 tys. pielgrzymów.

rozaniec bg

W tym roku 7 października zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia wierni z całej Polski będą odmawiać różaniec na granicach kraju. Głównym organizatorem akcji jest Fundacja Solo Dios Basta. Organizator zaznacza, że „wierni modlić się będą o ratunek dla Ojczyzny i świata”.

Z racji swojego przygranicznego położenia, nasza diecezja jest jedną z 22, które będą koordynowały przebieg tej akcji. Ks. Marcin Majewski, wikary z parafii pw. Ducha Świętego, podaje, że na jej obszarze zostało wyznaczonych 18 miejsc, w których wierni zbiorą się na modlitwę. Centralny będzie znajdował się przy moście granicznym w Słubicach. - Z tego właśnie punktu będzie poprowadzona na żywo transmisja na całą Polskę przez Radio Maryja – tłumaczy. Modlitwę tę poprowadzi ks. dziekan Henryk Wojnar, proboszcz słubickiej parafii.

Jak będzie wyglądał przebieg akcji? O godz. 11 wierni zbiorą się na mszy w kościele, po niej odbędzie się adoracja, a od godz. 13 wierni rozejdą się do właściwych punktów modlitwy. O godz. 14 rozpocznie się wspólne odmawianie różańca na rozmieszczonych wzdłuż polsko-niemieckiej granicy punktach.

Jak podaje ks. M. Majewski wiernych na to wydarzenie zgłosiło się niemało, bo do tej chwili zarejestrowało się aż 3,5 tys. osób. I zaprasza do udziału w modlitwie również mieszkańców Słubic. Wystarczy sprawdzić na mapce, gdzie zlokalizowane są wyznaczone punkty i przyjść w odpowiednim czasie. ZOBACZ MAPĘ

Wikary zaznacza także, aby pamiętać o celu i sensie modlitwy różańcowej. - Modlitwa nie może być przeciwko czemuś lub komuś, ponieważ taka jest jej zasada. W tym przypadku modlimy się za Polskę i za świat – tłumaczy ks. M. Majewski.

Dla mieszkańców Słubic ważna jest jeszcze jedna informacja. Wielu wiernych przyjedzie do nas samochodami i autobusami, głównie z kierunku autostrady A2. Z tego powodu w sobotnie przedpołudnie można się spodziewać korków i utrudnień w ruchu drogowym. Wydarzenie będzie zabezpieczać słubicka policja.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama