Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

W Słubicach będą modlić się na różańcu... na granicy

„Różaniec do granic” to ogólnopolska inicjatywa polegająca na tym, aby w 100 rocznicę objawień w Fatimie i w święto Matki Bożej Różańcowej opleść Polskę różańcem. Wierni będą modlić się tym samym czasie, na wielu punktach wzdłuż polskich granic, także w Słubicach. W naszym mieście ma pojawić się 3,5 tys. pielgrzymów.

rozaniec bg

W tym roku 7 października zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia wierni z całej Polski będą odmawiać różaniec na granicach kraju. Głównym organizatorem akcji jest Fundacja Solo Dios Basta. Organizator zaznacza, że „wierni modlić się będą o ratunek dla Ojczyzny i świata”.

Z racji swojego przygranicznego położenia, nasza diecezja jest jedną z 22, które będą koordynowały przebieg tej akcji. Ks. Marcin Majewski, wikary z parafii pw. Ducha Świętego, podaje, że na jej obszarze zostało wyznaczonych 18 miejsc, w których wierni zbiorą się na modlitwę. Centralny będzie znajdował się przy moście granicznym w Słubicach. - Z tego właśnie punktu będzie poprowadzona na żywo transmisja na całą Polskę przez Radio Maryja – tłumaczy. Modlitwę tę poprowadzi ks. dziekan Henryk Wojnar, proboszcz słubickiej parafii.

Jak będzie wyglądał przebieg akcji? O godz. 11 wierni zbiorą się na mszy w kościele, po niej odbędzie się adoracja, a od godz. 13 wierni rozejdą się do właściwych punktów modlitwy. O godz. 14 rozpocznie się wspólne odmawianie różańca na rozmieszczonych wzdłuż polsko-niemieckiej granicy punktach.

Jak podaje ks. M. Majewski wiernych na to wydarzenie zgłosiło się niemało, bo do tej chwili zarejestrowało się aż 3,5 tys. osób. I zaprasza do udziału w modlitwie również mieszkańców Słubic. Wystarczy sprawdzić na mapce, gdzie zlokalizowane są wyznaczone punkty i przyjść w odpowiednim czasie. ZOBACZ MAPĘ

Wikary zaznacza także, aby pamiętać o celu i sensie modlitwy różańcowej. - Modlitwa nie może być przeciwko czemuś lub komuś, ponieważ taka jest jej zasada. W tym przypadku modlimy się za Polskę i za świat – tłumaczy ks. M. Majewski.

Dla mieszkańców Słubic ważna jest jeszcze jedna informacja. Wielu wiernych przyjedzie do nas samochodami i autobusami, głównie z kierunku autostrady A2. Z tego powodu w sobotnie przedpołudnie można się spodziewać korków i utrudnień w ruchu drogowym. Wydarzenie będzie zabezpieczać słubicka policja.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama