Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Słubiczanie chcą pomóc policji szukać złodziei

Grupa mieszkańców Słubic skrzyknęła się w mediach społecznościowych i postanowiła za ich pośrednictwem zaapelować do innych o czujność. Ponieważ ich zdaniem w ostatnim czasie w mieście jest więcej włamań do piwnic i kradzieży, zwłaszcza rowerów. Policja potwierdza: rowerów ginie więcej.

rower viadrina
W ostatnim czasie ginie coraz więcej rowerów

Słubice szukają złodziei” – pod taką nazwą w internecie krąży apel grupy mieszkańców, zaalarmowanych większą ich zdaniem ilością włamań do piwnic i kradzieży. - W ostatnich tygodniach zdarzyło się kilka albo kilkanaście kradzieży w piwnicach w Słubicach. Giną głównie rowery, wózki, itp. Szukamy świadków włamań w Słubicach na przełomie sierpnia i września - piszą słubiczanie.

Również i nas wielu czytelników informowało o tym, że skradziono ich rowery. Nie raz i nie dwa udostępnialiśmy posty z prośbą o pomoc w ich odnalezieniu, z pytaniem, czy może ktoś coś widział… Pisaliśmy także jak najlepiej zaradzić ich kradzieży. Sprawa jest poważna, swoje jednoślady tracą nie tylko słubiczanie, ale także ci, którzy mieszkają we Frankfurcie.

Gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży? internauci wskazują przede wszystkim okolice osiedli: Świerkowego i Słowiańskiego, ul. Kopernika, a także rejon przygraniczny w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą.

Asp. Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy potwierdza, że ostatnio w naszym mieście zanotowano więcej kradzieży rowerów. W ostatnim czasie zgłoszono na policję także 10 kradzieży, kradzieży z włamaniem, w tym do piwnicy i na klatkę schodową. - Policja pracuje nad tymi sprawami, prowadzi czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców – wyjaśnia M. Jankowska.

Jednocześnie apeluje do mieszkańców o to, żeby zgłosili się na policję, jeśli mają jakieś informacje, które mogą im pomóc. – Zachęcamy wszystkie osoby do współpracy z policją. Odradzamy to, żeby na własną rękę próbować zatrzymywać włamywaczy. Należy pochodzić do tego ze szczególną ostrożnością – podkreśla.

rower viadrina 2
Złodziej roweru przyłapany przez oko kamery

Grupa mieszkańców zachęca również do dbania o bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, do tego, żeby mieć oczy i uszy szeroko otwarte. - Zwróćcie uwagę na osoby kręcące się po klatce. Jeśli domofon jest zepsuty zgłaszajcie problem do spółdzielni/zarządcy. Tylko w ten sposób zminimalizujemy ryzyko kolejnej kradzieży. To może być przecież wasza piwnica – apelują.

M. Jankowska przypomina również o tym, żeby nie zostawiać rowerów bez zabezpieczenia – ponieważ duża część skradzionych jednośladów nie była „przypięta”. – Nawet jeśli zostawiamy rower na klatce schodowej czy w piwnicy, powinien on być dodatkowo zabezpieczony. Nie stwarzajmy okazji złodziejowi – podkreśla policjantka. Dodaje, że sama była świadkiem sytuacji, gdy na klatce schodowej stało 10 rowerów, w tym tylko jeden przypięty do barierki. A drzwi klatki były otwarte na oścież.

Będziemy przyglądać się sytuacji i informować o efektach pracy naszej policji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama