Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Rodzinne zabawy w bibliotece

Nigdy nie jest za wcześnie zapisać dziecko do biblioteki! I wcale nie musi umieć czytać, ponieważ może tam również… bawić się. W naszej bibliotece ruszyły zapisy do Grupy Zabawowej, przeznaczonej dla maluszków od 1,5 do 3 lat i – i ich rodziców.

grupa zabawowa 

Grupa Zabawowa w słubickiej bibliotece rusza ponownie w październiku. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat, które nie chodzą do żłobka ani przedszkola. Co ważne, rodzice biorą udział w zajęciach, czyli zabawie, razem ze swoimi pociechami.

- Rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka. Nie tylko służy to dobremu samopoczuciu dzieci, lecz także pozwala rodzicom rozwijać własne umiejętności wychowawcze i wzmacniać relacje z dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Jednak rodzice i dzieci nie są sami. Zajęcia odbywają się z udziałem animatorów, przeszkolonych przez Fundację Komeńskiego. Podczas pierwszego spotkania pokażą oni rodzicom, jak stymulować rozwój dziecka. Z czasem będą ograniczali się do pomocy i koordynacji zajęć.

Jak wyglądają spotkania Grupy Zabawowej? Nie mają ściśle zaplanowanego przebiegu. - Wszystkie zabawy są spontaniczne. Dzieci same decydują o tym w co chcą się bawić w danym momencie. Nie ma przymusu wspólnej zabawy – jedne dzieci malują, a inne oglądają książeczki lub bawią się zabawkami – opowiadają organizatorzy.

W trakcie wspólnych spotkań rodzice nie tylko bawią się, ale jest to dla nich również doskonała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, wspierania się.

Nie bez znaczenia jest również to, że dzieci przebywają w bibliotece i mają możliwość kontaktu z książkami. Biblioteka posiada w swoich zbiorach różnorodną i bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych. I dzieci bardzo chętnie z niej korzystają.

Zapisy trwają od 25 września, osobiście w oddziale dla dzieci lub telefonicznie: 95 758 23 72.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama