Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Opryszczka na ustach - co musisz o niej wiedzieć?

Chyba każdy z nas wie, jak wygląda opryszczka. Nikomu nie dodaje uroku ani atrakcyjności, a przy tym w momencie jej wystąpienia mocno daje się we znaki swędząca wysypka i ból w okolicach ust. Są to pierwsze objawy opryszczki wargowej wywoływanej przez wirusa HSV1, których nie sposób przeoczyć. To co warto o niej wiedzieć to to, że jest zaraźliwa i najczęściej atakuje osłabiony organizm. Opryszczka ust to problem wielu Polaków, sama w sobie nie jest groźna, ale jej powikłania mogą mieć już przykre skutki. Sprawdź, co to jest opryszczka i dlaczego nie można jej lekceważyć.

smile

Czym jest opryszczka?

Opryszczka wargowa to wracający jak bumerang problem wielu osób. Jak się okazuje, aż 4/5 społeczeństwa może być nosicielem wirusa opryszczki. Jednak to, że jest się jej nosicielem wcale nie oznacza, że sam wirus kiedykolwiek się uaktywni. Lekarze przekonują, że następuje to jedynie u połowy zarażonych. Dlaczego tak się dzieje? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Inne nazwy opryszczki to „zimno” lub „skwarka”. Zapewne nieraz obiło Ci się o uszy, że komuś zrobiło się zimno na ustach. Z całą pewnością miał wtedy na myśli opryszczkę. Wirus opryszczki atakuje skórę (czytaj o problemach skóry – dolecz.pl) oraz błony śluzowe w okolicy nosa i ust, dlatego może się zdarzyć, że sam defekt wyjdzie poza obręb ust, wtedy znacznie ciężej będzie nam go ukryć. Ale pamiętaj, że przykrywanie opryszczki makijażem nie rozwiąże problemu. Jeśli domowe sposoby na opryszczkę na ustach nie pomagają, to koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, który po przeprowadzeniu badania zaleci odpowiednie środki.

Opryszczka na ustach – jak przenosi się wirus?

Opryszczka jest zaraźliwa i wbrew pozorom bardzo łatwo jest ją nabyć, gdyż przenosi się drogą kropelkową. Wystarczy pocałunek z osobą, u której wystąpiły pęcherzyki, użycie tego samego naczynia lub sztućca, a opryszczka może wystąpić także i u Ciebie. Bądź ostrożny i wystrzegaj się kontaktu z osobami zarażonymi.

Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, opryszczka lubi nawracać. Jeśli w przeszłości miałeś już z nią problem to istnieje duże ryzyko, że będziesz miał z nią kłopoty do końca życia. Chcesz dowiedzieć się, jakie są domowe sposoby na opryszczkę? Odwiedź stronę http://dolecz.pl/szybko-pozbyc-sie-opryszczki/ i wypróbuj je na własnej skórze, aby ulżyć sobie w bólu i złagodzić objawy.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama