Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Dary ze Słubic są już w hospicjum w Wilnie

Słubiczanie po raz kolejny pokazali, że chcą i potrafią pomagać potrzebującym. Chętnie włączyli się w akcję zbierania darów dla podopiecznych Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, którą zainicjowało Katolickie Centrum Studencie. Zebrane rzeczy trafiły już do potrzebujących.

hospicjum wilno_2

Do połowy lipca Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach prowadziło zbiórkę dla chorych, którymi opiekują się siostry prowadzące Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Zbierano głównie to, co potrzebne jest do pielęgnacji chorych: kremy na odparzenia, pieluchy dla dorosłych, środki na odleżyny, strzykawki jednorazowe, chusteczki nawilżające itp.

Słubiczanie (i nie tylko) chętnie przyłączyli się do pomocy. Paczki przychodziły również Gorzowa Wielkopolskiego, Witnicy, a nawet Berlina. Zachęcaliśmy do tego także za pośrednictwem naszej strony, a po zakończeniu akcji pisaliśmy ile darów udało się zebrać. W sierpniu wszystko trafiło do potrzebujących, o czym z radością poinformowała Michaela Rak, siostra prowadząca hospicjum.

- Wszystko co zostało zebrane na Ziemi Lubuskiej podczas zbiórki artykułów higienicznych i sprzętu medycznego dojechało do Wilna. W sposób szczególny dziękujemy organizatorom zbiórki, Duszpasterstwu Akademickiemu „Parakletos” w Słubicach, wszystkim darczyńcom, mediom i osobom, które to wspierały. Państwa serce jest już w Wilnie, a nasze serce wypowiada dziękuję - napisała M. Rak na facebookowej stronie hospicjum.

hospicjum wilno_1

Dlaczego zorganizowano pomoc akurat dla tego wileńskiego hospicjum? Zbiórka była pomysłem Alicji Pitak, która jeszcze jako studentka brała udział w wymianie i przez pewien czas uczyła się w Wilnie. W tym czasie mieszkała u tych właśnie sióstr, które prowadzą hospicjum. Jego założycielka, siostra Michaela Rak, jest znana niektórym lubuszanom, ponieważ dzięki niej wcześniej powstało Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki jest pierwszym i (jak dotąd) jedynym takim domem w Wilnie. To miejsce, w którym chorzy i ich rodziny znajdują pomoc oraz opiekę duchową, medyczną, psychologiczną i socjalną. 

Warto podkreślić, że nie była to pierwsza akcja pomocy potrzebującym zorganizowana przez Katolickie Centrum Studenckie. A jaka będzie kolejna? Ks. Rafał Mocny zdradza, że dotyczyć będzie mieszkańców Aleppo w Syrii, dotkniętych skutkami trwającej w tym kraju od kilku lat wojny. – Będziemy szukali możliwości, w jaki sposób możemy włączyć się w pomoc, na pewno wykorzystamy do tego Betlejemskie Światełko Pokoju – mówi ks. Rafał. Szczegóły planowanej akcji nie są jeszcze ustalone. Będziemy o nich informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama