Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Ruszyła zbiórka dla hospicjum w Wilnie

W Katolickim Centrum Studenckim trwa zbiórka artykułów medycznych i higienicznych. Dary zostaną przekazane dla Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki w Wilnie. Organizatorzy zachęcają słubiczan do włączenia się w akcję pomocy.

zbiorka wilno

Katolickie Centrum Studenckie to od wielu lat ważny punkt na mapie polsko-niemieckiego pogranicza. Tu działa duszpasterstwo akademickie "Parakletos", a studenci rozmaitych wyznań z obu stron Odry mają możliwość spotkania się, modlitwy i rozmowy. Centrum to także pomysłodawca wielu akcji dobroczynnych i społecznych. Akcja pomocy hospicjum jest kolejną z nich.

Młodzi ludzie z duszpasterstwa pod przewodnictwem Alicji Pitak wpadli na pomysł, aby przeprowadzić zbiórkę potrzebnych artykułów na rzecz hospicjum w Wilnie. Dlaczego akurat tam? Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki jest pierwszym i (jak dotąd) jedynym takim domem w Wilnie. To miejsce, w którym chorzy i ich rodziny znajdują pomoc oraz opiekę duchową, medyczną, psychologiczną i socjalną.

Zbiórka dotyczy przede wszystkim instrumentów medycznych i artykułów higienicznych. Potrzebne są specjalne kremy i pianki do mycia (Sudocrem i Tena Wash Cream), pieluchy dla dorosłych i podkłady higieniczne. Przydadzą się również drobniejsze rzeczy, takie jak chusteczki nawilżane, igły, strzykawki oraz rękawiczki jednorazowe. Podopiecznym hospicjum brakuje materacy przeciwodleżynowych, a także termometrów bezkontaktowych.

Organizatorzy zbiórki proszą mieszkańców Słubic i okolic o włączenie się do akcji. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc. Rzeczy można przynosić do Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach (plac Jana Pawła II). Zbiórka potrwa do 15 lipca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama