Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Ruszyła zbiórka dla hospicjum w Wilnie

W Katolickim Centrum Studenckim trwa zbiórka artykułów medycznych i higienicznych. Dary zostaną przekazane dla Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki w Wilnie. Organizatorzy zachęcają słubiczan do włączenia się w akcję pomocy.

zbiorka wilno

Katolickie Centrum Studenckie to od wielu lat ważny punkt na mapie polsko-niemieckiego pogranicza. Tu działa duszpasterstwo akademickie "Parakletos", a studenci rozmaitych wyznań z obu stron Odry mają możliwość spotkania się, modlitwy i rozmowy. Centrum to także pomysłodawca wielu akcji dobroczynnych i społecznych. Akcja pomocy hospicjum jest kolejną z nich.

Młodzi ludzie z duszpasterstwa pod przewodnictwem Alicji Pitak wpadli na pomysł, aby przeprowadzić zbiórkę potrzebnych artykułów na rzecz hospicjum w Wilnie. Dlaczego akurat tam? Hospicjum bł. ks. Michała Sopócki jest pierwszym i (jak dotąd) jedynym takim domem w Wilnie. To miejsce, w którym chorzy i ich rodziny znajdują pomoc oraz opiekę duchową, medyczną, psychologiczną i socjalną.

Zbiórka dotyczy przede wszystkim instrumentów medycznych i artykułów higienicznych. Potrzebne są specjalne kremy i pianki do mycia (Sudocrem i Tena Wash Cream), pieluchy dla dorosłych i podkłady higieniczne. Przydadzą się również drobniejsze rzeczy, takie jak chusteczki nawilżane, igły, strzykawki oraz rękawiczki jednorazowe. Podopiecznym hospicjum brakuje materacy przeciwodleżynowych, a także termometrów bezkontaktowych.

Organizatorzy zbiórki proszą mieszkańców Słubic i okolic o włączenie się do akcji. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc. Rzeczy można przynosić do Katolickiego Centrum Studenckiego w Słubicach (plac Jana Pawła II). Zbiórka potrwa do 15 lipca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama