Słubice: 21 czerwca 2018   |   Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
reklama
reklama

Co dalej z PUK? Mamy oświadczenie prezesa

W lipcu pisaliśmy o sytuacji w słubickich spółkach komunalnych. Szczególnie duże emocje wywołała sprawa przyszłości prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Ireneusza Woźniaka. Dziś wiemy już, że prezes ze stanowiska odchodzi. Do naszej redakcji przesłał oświadczenie.

wozniak ireneusz
I. Woźniak nie będzie już zarządzać PUK w Słubicach

Przypomnijmy, odwołania prezesa domagała się grupa radnych, którzy w tej sprawie interweniowali u burmistrza Tomasza Ciszewicza. Jednym z powodów miały być rzekome nieprawidłowości związane z zakupami pojazdów ze spółki Irman z którą prezes PUK jest powiązany. Sam I. Woźniak na koniec czerwca otrzymał absolutorium i podkreślał, że spółka zakończyła miniony rok z dodatnim bilansem (212 tys. zł zysku).

Burmistrz zapowiedział jednak przeprowadzenie audytu, który miał wykazać, czy prezes naruszył prawo. Nie znamy jeszcze jego wyników, ale w międzyczasie sam I. Woźniak zdecydował się zabrać głos i ogłosił rezygnację z zajmowanego stanowiska. Do naszej redakcji przesłał oświadczenie w którym wyjaśnia powody swojej decyzji. Do pisma dołączył także dodatkowe dokumenty - opinię prawnika oraz wyciąg z przepisów.

Oświadczenie Ireneusza Woźniaka (treść i pisownia oryginalne)

Ponieważ w przestrzeni publicznej pojawiają się sugestie, że odchodzę ze stanowiska prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Słubicach z powodu złamania prawa, chcę stanowczo to zdementować. Mojej dymisji zażądała Komisja Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Słubicach twierdząc, że naruszyłem przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o finansach publicznych. Oba te zarzuty nie mają żadnego uzasadnienia w przepisach, co potwierdza opinia radcy prawnego Roberta Zubczewskiego-Bogdanowa, o która wystąpiłem, żeby wyjaśnić tę sprawę. Opinię tę załączam do tego oświadczenia. Informuje też, że pomimo, że nie złamałem prawa zdecydowałem się złożyć wypowiedzenie. Zrobiłem to, żeby chronić wizerunek firmy. Zawsze znajdą się bowiem osoby, dla których przepisy prawa ( mimo, że działają na moją korzyść), nie będą wystarczającym argumentem, żeby zaprzestać atakowania spółki pod moim kierownictwem.
---

Kto w takim razie zastąpi Ireneusza Woźniaka na stanowisku? W ostatnich tygodniach w gronie kandydatów pojawiło się kilka znanych nazwisk, ale nieoficjalnie mówi się, że nowym prezesem PUK będzie Artur Smoleński, obecnie piastujący stanowisko szefa jednej ze słubickich spółdzielni mieszkaniowych. Finalną decyzję mamy poznać na początku września.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama