Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Jak walczyć z zakwasami?

zakwasy

Intensywny trening, albo ciężkie początki. To im najczęściej towarzyszą charakterystyczne dolegliwości, które uniemożliwiają poruszanie się bez odczuwania bólu. Są to zakwasy, które nie są niczym innym jak po prostu reakcją, nieco opóźnioną na ból dotykający mięśni. Wiele osób tłumaczy, że w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy – po części jest to prawda, ale nie cała. Otóż kwas mlekowy jest tutaj obecny, ale jako skutek metabolizmu i zaczyna się odkładać w mięśniach nie przez wysiłek, a niedobór… tlenu! W dodatku nie kwas powoduje ból. Zaskoczeni? To jeszcze nie koniec!

To skąd biorą się zakwasy – zapewne kilka osób już sobie zadało to pytanie. To efekt uszkodzeń mięśni, a bierze się to w nieodpowiedniego przygotowania do wysiłku fizycznego i zaniechania bezpiecznego kończenia ćwiczeń. Jak się okazuje – regeneracja i wzmocnienie mięśni to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby nie odczuwać zakwasów, ale są też inne metody! Dowiedz się z nami więcej!

Unikanie zakwasów może być proste!

Już na lekcjach wychowania fizycznego, nauczyciel rozpoczynał ćwiczenia od rozgrzewki, a kończył rozciąganiem zmęczonych mięśni. Nie bez powodu! Przez wykonywanie treningu, podnosi się temperatura praktycznie całego ciała – w tym tkanek, mięśni i tak dalej, dlatego stajemy się elastyczniejsi i łatwiej wykonujemy dane ćwiczenia bez szkody na wspomnianych mięśniach. Dlatego 10 minut ćwiczeń rozgrzewających praktycznie każdy element ciała to podstawa. A co z zakończeniem? Powinno to polegać na zasadzie rozciągania. Uwierz nam, że poczujesz różnicę i zakwasy staną się tylko wspomnieniem.

Polegaj na innych metodach

Ćwiczenia i porządny wstęp do treningu to jedno, ale trzeba też się wspomagać innymi metodami. Rozmawialiśmy ze specjalistami ze sklepu musclepower.pl/ :

„Do naszego sklepu zwracają się nie tylko osoby, które szukają odżywki pomagające w treningach i podnoszeniu formy, ale także takie, które chcą pomocy przy ćwiczeniach. Skarżą się na zakwasy, bóle mięśni, stawów mimo przestrzegania zasad związanych z dobrą rozgrzewką czy rozciąganiem. W ofercie Muscle Power możemy znaleźć odpowiednie preparaty białkowe, które pije się po zakończonym treningu. Jest to skuteczny sposób na zregenerowanie swojego ciała i mięśni, dostarczenie im odpowiednich dawek minerałów i środków odżywczych, a w dodatku są totalnie bezpieczne, dlatego nie ma żadnego ryzyka przy regularnym stosowaniu.” – przekonuje Przemek, który doradza klientom, jakie produkty warto kupić.

Poza wyżej wymienionymi sposobami, można też sięgnąć po kilka innych i również sprawdzonych. Rozgrzewanie ciała po treningu? Świetna metoda – dlatego tutaj polecamy seans w saunie. Kilka minut w wysokiej temperaturze pomoże na spięte mięśnie i będzie działać przeciwbólowo. Inni też stosują metodę – kolejnych ćwiczeń. Uważają, że nie ma nic lepszego, ponieważ znowu podnosi się temperatura ciała i mięśni i znika ból – jednak nie trzeba od razu wracać na siłownię, a wystarczy chociażby.. basen!

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama