Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Rozpoczęła się konserwacja rowów melioracyjnych

Żeby opady deszczu nie kończyły się mniejszymi czy większymi podtopieniami i zalaniami, trzeba dbać o rowy melioracyjne przy drogach. Zaśmiecone, zarośnięte, nie spełniają swojej funkcji. Gmina Słubice zleciła niedawno ich udrożnienie. Prace właśnie ruszyły.

rowy melioracyjne

Pod „opieką” słubickiego magistratu jest 15 km rowów szczegółowych na terenie gminy i 4 km Kanału Czarnego. Obecnie trwają prace związane z ich odmulaniem i koszeniem trawy, jest to pierwszy etap zadania. Drugi, zaplanowany na wrzesień, zakłada ponowne wykoszenie trawy.

Zarówno rowy jak i kanał są udrażniane co roku. Tym razem na prace melioracyjne przeznaczono z miejskiego budżetu 90 tys. zł. Przetarg na ich wykonanie wygrała firma AS Chruściel ze Słubic.

Co o utrzymaniu rowów melioracyjnych mówią przepisy?

Precyzyjnie określa to ustawa Prawo wodne z 18 lipca 2001 roku, która nakłada obowiązek dbania o rowy melioracyjne na każdego właściciela lub użytkownika gruntu, nie tylko samorządy. Chodzi przede wszystkim o wykaszanie, odmulanie oraz naprawę uszkodzeń.

O podobnych pracach powinni pamiętać pozostali właściciele, także ci prywatni. Brak odpowiedniego nadzoru i uchylanie się od tego obowiązku może być potraktowane nawet jako wykroczenie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama