Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Makabryczne odkrycie na ul. Kochanowskiego

O tragicznym zdarzeniu poinformowali nas dzisiaj mieszkańcy ul. Kochanowskiego. W jednym z bloków mieszkalnych znaleziono zwłoki noworodka. Sprawę bada słubicka policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

noworodek

Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat zdarzenia. Nie wiadomo w jakich okolicznościach doszło do śmierci dziecka i kto jest za to odpowiedzialny. Trwają czynności służb. Policja i prokuratura ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie udzielają szczegółowych informacji.

Więcej informacji już w najbliższy poniedziałek.

---

AKTUALIZACJA (22.05)

Zaplanowane na dzisiaj oglądziny szczątków dziecka i sekcja zwłok nie doszły do skutku. Są w stanie zbyt posuniętego rozkładu. Biegły stwierdził, że czynności te wykona jutro, po odpowiednim zabezpieczeniu szczątków.

Na chwilę obecną wiemy tyle, że prokuratura przesłuchała matkę dziecka. Z jej zeznań wynika, że poroniła kilka lat temu. Szczątki dziecka przechowywała w mieszkaniu. Znalazł je mąż kobiety, z którym obecnie już nie mieszka (są w trakcie rozwodu, razem mają syna). On wyniósł je z domu, a następnie powiadomił policję.

Działania śledczych skupią się teraz na weryfikacji zeznań matki dziecka.

---

AKTUALIZACJA (24.05)

Po sekcji zwłok wykonanej przez biegłego wiadomo, że znalezione szczątki to płód ludzki w wieku około 5-6 miesięcy (a nie noworodek). W momencie poronienia nie był zdolny do samodzielnego życia. W mieszkaniu był przechowywany co najmniej od roku. Nie są do końca jasne powody dla których kobieta zdecydowała się na takie rozwiązanie i nie zgłosiła faktu poronienia np. lekarzowi czy na pogotowie.

- W zeznaniach stwierdziła krótko, że chciała mieć płód przy sobie - przekazał naszej redakcji rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Najprawdopodobniej kobieta nie usłyszy zarzutów związanych np. z nieumyślnym spowodowaniem śmierci, czy też zbeszczeszczeniem zwłok. Prokurator prowadzący sprawę czeka na pisemny raport biegłego. Po jego dokładnej analizie podejmie decyzję czy postępowanie umorzyć czy będą ewentualnie prowadzone dalsze czynności.
Artykuly pokrewne:
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama