Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Opowiedzą o polsko-niemieckich prawach konsumentów

Polsko-niemieckie pogranicze to ciekawy, ale niełatwy rynek konsumencki. Tam gdzie są transakcje, pojawiają się także spory, których rozwiązanie ze względu na prawne różnice po obu stronach Odry bywa trudne. Te problemy przybliżyć chce Brandenburska Centrala Konsumentów, która organizuje otwarte seminarium.

cp

Seminarium pt. ,,Ramy prawne i praktyczne aspekty wykonywania zagranicznych tytułów egzekucyjnych w sporach konsumenckich” odbędzie się 17 maja w Collegium Polonicum. Wydarzenie jest częścią szerszego projektu pt. ,,Egzekwowanie praw konsumenckich w sporach transgranicznych”, którego organizatorem jest Brandenburska Centrala Konsumentów przy współpracy z Federacją Konsumentów oraz Centrum Europejskiej Ochrony Konsumentów w Kehl/Strasburgu. Przedsięwzięcie wspiera finansowo Komisja Europejska.

Organizatorzy seminarium podkreślają, że przede wszystkim chcą usystematyzować i porównać obowiązujące przepisy prawne w zakresie wykonywania zagranicznych tytułów egzekucyjnych w sporach z udziałem konsumentów w takich krajach jak Niemcy, Francja i Polska. 

Przy wsparciu przedstawicieli nauki swoim doświadczeniem podzielą się praktycy: referendarze sądowi, komornicy i adwokaci. Zaplanowano kilkanaście wystąpień. Wśród prelegentów będą m.in. prof. Kinga Flaga-Gieruszynska, (Uniwersytet Szczecinski), Barbara Bailly (Federalny Urząd Sprawiedliwości Niemiec) i Krystian Norek (Inspekcja Handlowa w Gorzowie Wlkp).

- Chcemy porozmawiać na temat wyzwań przed jakimi stoją konsumenci i cały aparat prawny, opowiedzieć o sposobach usprawniania dochodzenia roszczeń, a także przyjrzeć się czy i gdzie zachodzi konieczność zmian - wyjaśnia dr Katarzyna Guzenda z Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Konsumenckiej we Frankfurcie nad Odrą.

Spotkanie będzie prowadzone tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.  Rejestracja uczestników bezpośrednio przed rozpoczęciem seminarium. Poniżej szczegółowy program.

ZOBACZ PROGRAM

Termin: 17.05.2017, godz. 10.00. Miejsce: Collegium Polonicum, Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama