Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Żołnierze armii USA odwiedzili Słubice (foto)

Za nami obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii Słubic odwiedzili nas przedstawiciele armii USA. Z mieszkańcami spotkali się 8 maja na placu Bohaterów.

Żołnierze armii USA w Słubicach

Amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w Polsce w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO, przywieźli ze sobą opancerzonego hummera oraz jeden z pojazdów pomocy technicznej. Razem z nimi pojawili się także polscy mundurowi z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowej w Międzyrzeczu, którzy wystawili słynnego Rosomaka. Razem kilkanaście osób. Nie zabrakło także słubickich strażaków, którzy z dumą zaprezentowali swój wóz bojowy.

Obecność żołnierzy wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców Słubic, szczególnie tych młodszych. Dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami licznie przybyły na plac Bohaterów. Była okazja do zwiedzenia wnętrza pojazdów, rozmowy z niezwykle sympatycznymi żołnierzami i oczywiście zrobienia mnóstwa pamiątkowych fotek.

Na początku uroczystości nie zabrakło także bardziej oficjalnego akcentu. Okolicznościowe wiązanki kwiatów z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej złożyli pod pomnikiem przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz lokalnych organizacji i instytucji. Oni także chętnie fotografowali się z amerykańskimi żołnierzami.

Wydarzenie obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama