Słubice: 28 czerwca 2017   |   Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
reklama
reklama

Żołnierze armii USA odwiedzili Słubice (foto)

Za nami obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii Słubic odwiedzili nas przedstawiciele armii USA. Z mieszkańcami spotkali się 8 maja na placu Bohaterów.

Żołnierze armii USA w Słubicach

Amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w Polsce w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO, przywieźli ze sobą opancerzonego hummera oraz jeden z pojazdów pomocy technicznej. Razem z nimi pojawili się także polscy mundurowi z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowej w Międzyrzeczu, którzy wystawili słynnego Rosomaka. Razem kilkanaście osób. Nie zabrakło także słubickich strażaków, którzy z dumą zaprezentowali swój wóz bojowy.

Obecność żołnierzy wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców Słubic, szczególnie tych młodszych. Dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami licznie przybyły na plac Bohaterów. Była okazja do zwiedzenia wnętrza pojazdów, rozmowy z niezwykle sympatycznymi żołnierzami i oczywiście zrobienia mnóstwa pamiątkowych fotek.

Na początku uroczystości nie zabrakło także bardziej oficjalnego akcentu. Okolicznościowe wiązanki kwiatów z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej złożyli pod pomnikiem przedstawiciele władz gminnych i powiatowych oraz lokalnych organizacji i instytucji. Oni także chętnie fotografowali się z amerykańskimi żołnierzami.

Wydarzenie obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama