Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Jak zostać rodzicem zastępczym? Dowiedz się więcej

Trwa kampania społeczna Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach na rzecz poszukiwania rodzin chętnych do sprawowania opieki zastępczej nad dziećmi. Wkrótce kolejne spotkanie informacyjne. Tym razem odbędzie się w Ośnie Lubuskim.

rodzina zastepcza

Do najważniejszych zadań PCPR w Słubicach należy wspieranie rodzin, rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych, zapobieganie przemocy w rodzinie, a także organizowanie pieczy zastępczej na terenie powiatu słubickiego. Od stycznia trwa kampania zachęcająca mieszkańców powiatu do tworzenia rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych dla potrzebujących dzieci.

W ramach kampanii zaplanowano spotkania informacyjne we wszystkich gminach naszego powiatu. Jedno z nich odbyło się już w Cybince. Najbliższe zaplanowano 11 maja w Ośnie Lubuskim. W jego trakcie będzie można dowiedzieć się na czym polega utworzenie rodziny zastępczej, kto i w jaki sposób może to zrobić oraz jaką może uzyskać pomoc. Pracownicy PCPR udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, ale nie będzie mógł wziąć udziału w spotkaniu, może zgłosić się bezpośrednio do PCPR. Wystarczy zadzwonić pod numer 95 758 21 40 i skontaktować się z Magdaleną Hamrol.

Termin: 11.05.2017, godz. 17.00. Miejsce: Miejski Dom Kultury, ul. Rybacka 3b, Ośno Lubuskie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama