Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Strażacy uczcili swoje święto

Słubiccy strażacy, jak pozostali w Polsce i na świecie, 4 maja obchodzili swoje święto. W trakcie uroczystości, która odbyła się w Słubicach, otrzymali wyróżnienia i odznaczenia. Podsumowano także konkurs plastyczny pt. „Słubicka straż pożarna oczami dziecka”.

swieto strazakow
W Słubicach obchodzono Dzień Strażaka (fot. Powiat Słubicki)

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest na całym świecie 4 maja. W Polsce po raz pierwszy uczczono go w 2003 roku. W tym dniu świętuje zarówno Państwowa Straż Pożarna jak i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie inaczej było w Słubicach.

Słubickie obchody strażackiego święta rozpoczęły się od mszy w kościele Ducha Świętego. Następnie uczestnicy przenieśli się na plac przy komendzie Powiatowej Straży Pożarnej. Strażacy otrzymali awanse oraz podziękowania , a także odznaczenia za zasługi. W trakcie uroczystości poświęcono dwa pojazdy, z których korzystają mundurowi w swojej codziennej pracy.

W obchodach wzięli udział szef PSP w Słubicach Wojciech Śliwiński oraz starosta słubicki i zarazem prezes powiatowego zarządu OSP Marcin Jabłoński. W Słubicach pojawił się też zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP Jarosław Korzeniewski i przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego Wiesław Kołosza. Obecni byli także włodarze poszególnych gmin powiatu słubickiego, którzy są jednocześnie szefami gminnych jednostek OSP.

- Niech fakt, że Wasza nieoceniona praca przynosi naszym mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, daje Wam satysfakcję. Swój mundur noście z dumą, a z każdej akcji wracajcie szczęśliwie do swoich bliskich - napisali powiatowi samorządowcy w liście skierowanym do strażaków.

strazacy starosta
Odznaczenia strażakom wręczył starosta M. Jabłoński (fot. Powiat Słubicki)

Uroczyste spotkanie było również okazją do podsumowania konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych. Miał na celu, poza rozbudzeniem kreatywności i wrażliwości artystycznej,  zainteresowanie dzieci tematyką ochrony przeciwpożarowej. Nagrody laureatom wręczyli wspólnie starosta i komendant. W kategorii klas I-III laureatami zostali Hanna Zduńczyk, Emilia Kusz i Jeremi Czak, a wśród klas IV-VI Herbert Kania, Piotr Krajewski i Stanisław Świątek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama