Słubice: 23 października 2017   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Grają w piłkę i pomagają innym

Ekipę oldBOYS Słubice doskonale kojarzy każdy fan sportu i piłki nożnej. Panowie od lat są wyjątkowo aktywni na murawie. Nie każdy jednak wie, że pomagają też potrzebującym i angażują się w akcje charytatywne. Właśnie pomogli jednej z rodzin z Radachowa.

radachow oldboys2

Do akcji pomocy skrzyknął kolegów Dariusz Górowski, który jako pierwszy zetknął się z tą rodziną. Gdy tylko zobaczył w jakich warunkach żyją, wiedział, że nie może przejść obok ich losu obojętnie. Poważne problemy ze zdrowiem dotkneły praktycznie wszystkich ośmioro członków rodziny. Jednak mimo przeciwności losu dbają o siebie jak mogą. W tym wysiłku postanowili ich wesprzeć oldboje.

W ich gronie ruszyła zbiórka długoterminowej żywności, chemii, pościeli i ubrań, jednak słowem wszystkiego co najpotrzebniejsze do życia. Piłkarze załatwili rodzinie także rowery i wózki inwalidzkie, bo stare nadawały się tylko na złom. W akcję pomocy zaangażowali się wszyscy członkowie stowarzyszenia, ale szczególnie mocno byli aktywni Paweł Sokołowski, Piotr Tkaczyk, Grzegorz Hałub i Paweł Ławrynowicz.

radachow oldboys

Panowie odwiedzili rodzinę w ich domu w Radachowie tuż przed świętami Wielkanocy. Wszyscy byli bardzo wzruszeni, a podziękowaniom za przekazane przedmioty i jedzenie oraz wyrazom wzajemnej życzliwości nie było końca.

- Ktoś kiedyś narzekał, że oldboje tylko krzyczą i klną na boisku. Może i czasem na murawie dajemy upust swoim emocjom, bo sport to przecież rywalizacja i zaangażowanie w to, co się robi. Przy tym wszystkim nie zapominamy jednak o innych. Było Euro 2012 dla dzieci, razem wygrywaliśmy z rakiem piersi, panów zachęcaliśmy do badań w ramach akcji Movember, od wielu lat aktywizujemy piłkarskie środowisko w ramach Słubickiej Ligi Siódemek - podkreśla Dariusz Olechno, lider grupy.

Akcja, którą zainicjowali oldBOYS Słubice, to nie jednorazowy gest. Panowie zapowiadają, że na tym nie kończą i rodzina z Radachowa będzie mogła liczyć na ich dalsze wsparcie. A na murawie zobaczymy ich już wkrótce podczas turnieju oldbojów, który w maju odbędzie się w Słubicach. Niebawem podamy więcej informacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama