Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Co dalej gimnazjalisto? Podsumowanie powiatowych prezentacji szkół

Za nami III Powiatowe Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem "Planowanie kariery edukacyjnej". Impreza przyciągnęła wielu gimnazjalistów, którzy stoją przed decyzją wyboru dalszej drogi kształcenia. Czy będą teraz mieli łatwiejsze zadanie?

prezentacje 1

Prezentacje odbyły się 11 kwietnia w auli Collegium Polonicum i zostały zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i Starostwo Powiatowe w Słubicach. Przeznaczone były głównie dla uczniów klas trzecich gimnazjów, choć organizatorzy chętnie witali także młodszych.

Impreza miała na celu zapoznanie młodych ludzi z możliwościami edukacyjnymi w naszym powiecie po ukończeniu gimnazjum. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych miała 15 minut na przedstawienie swojej prezentacji. Dodatkowo swoją ofertę przedstawiło także Młodzieżowe Centrum Kariery OHP.

Po zakończeniu prezentacji w holu dostępne były stoiska każdej ze szkół, przy których można było zasięgnąć dodatkowych informacji. Szkoły przedstawiały m.in. swoje osiągnięcia, zdobyte puchary czy bogatą kolekcję zdjęć i dyplomów. Uczniowie chętnie brali foldery informacyjne.

- Dzięki takiej prezentacji gimnazjaliści uzyskują w jednym miejscu informacje o szkołach oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia – mówił obecny na imprezie starosta Marcin Jabłoński.

Gimnazjalistom pomysł także najwyraźniej przypadł do gustu, gdyż poza słubickimi uczniami pojawiła się młodzież z terenu całego powiatu. Organizatorzy szacują, że imprezą zainteresowało się ponad 150 uczniów. Część z nich deklarowała, że być może już w trakcie prezentacji podejmie decyzję o wyborze szkoły i dalszej drogi kształcenia.

prezentacje 2

O prezentacje zapytaliśmy Barbarę Jaroszewską ze słubickiego MCK. Jak je oceniła?

- Szkoły bardzo kreatywnie podeszły do sprawy, były przedstawienia i kabaret. Młodzież była zainteresowana tym co dzieje się na scenie, ale też chętnie podchodziła do stoisk i zadawała pytania. Jednak najważniejsze w całej imprezie było to, aby młodzi ludzie świadomie dokonali wyboru. Aby był on zgodny z ich zainteresowaniami, gdyż zaważy na całej ich przyszłości – podsumowała B. Jaroszewska.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama