Za nami finał olimpijski w biegu na 1500 metrów z udziałem Sofii Ennaoui. Podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka zajęła w nim 10 miejsce. Czas uzyskany przez Polkę to 4:14.72.

sofia 2016

Bieg prowadzony był w wolnym tempie. Na ostatnich dwóch okrążeniach decydującą walkę o medale rozegrały między sobą biegaczki z Afryki. Wygrała Faith Chepngetich Kipyegon z Kenii (4:08.92) przed rekordzistką świata Genzebe Dibabą z Etiopii (4:10.27). Brąz wywalczyła Amerykanka Jenny Simpson z czasem 4.10.53.

Występ Sofii Ennaoui można uznać za udany. Już sam awans do finału był dla młodej biegaczki dużym sukcesem. Była zawodniczka Lubusza Słubice (obecnie MKL Szczecin) startowała w igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy.

Po biegu tłumaczyła dziennikarzom, że dała z siebie wszystko. Podkreślała, że ma spore rezerwy w treningu specjalistycznym, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. 20-latka, niedawna młodzieżowa wicemistrzyni Europy, dopiero stawia pierwsze kroki w poważnym sporcie zawodowym.