Kolejny ligowy weekend udany w wykonaniu słubickich drużyn. IV-ligowa Polonia Słubice zwyciężyła Spartę Grabik 4:2, natomiast grająca w B-klasie Odra Pławidło pokonała 7:1 Orkan Długoszyn.

Szczególnie emocjonujące było spotkanie Polonii, która chciała się zrehabilitować za nieudaną przygodę w Pucharze Polski. Poloniści zaczęli jednak od straty dwóch goli, co wróżyło powtórkę ze środowej batalii. Jednak piłkarze pokazali klasę i od 43 minuty, kiedy strzelili swojego pierwszego gola, bramki zdobywała już tylko jedna drużyna - Polonia Słubice.

Z kolei Odra Pławidło, która wyjątkowo rozgrywała spotkanie na stadionie w Słubicach, urządziła sobie ostry festiwal strzelecki, zdobywając aż 7 goli. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała takiego przebiegu gry, bo to piłkarza Orkanu pierwsi trafili do siatki. Jednak w dalszej części meczu gracze Odry całkowicie zdominowali rywala, pewnie wygrywając całe spotkanie.

Dzięki wygranym Polonia i Odra umocniły się na szczytach ligowych tabel - obie drużyny zajmują aktualnie drugą pozycję w swoich klasach rozgrywkowych.

Orkan Długoszyn - Odra Pławidło 1:7 (1:2). Bramki dla Odry zdobyli: Tomasz Chojnacki, Łukasz Prusinowski, Marcin Peterwas, Tomasz Świder, Łukasz Kleszczyński, Norbert Makuchowski, Przemysław Klimczak.

Polonia Słubice - Sparta Grabik 4:2 (1:2). Bramki dla Polonii strzelali: Pawłowski, Czereda, Robson, Kozyra.