jedynka - szczypiorniak

‌Szczypiornistki UKS Jedynka Słubice rozpoczęły w styczniu rundę rewanżową w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych. W pierwszej potyczce z Zorzą Iskrą Kowalów przegrały 32:34, ale drugi mecz ze Szczypiorniakiem Zielona Góra wygrały wysoko 37:21.

Pierwszy mecz, rozegrany 14 stycznia w Kowalowie, rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego. Pierwszą połowę słubiczanki wygrały 19:16 i wydawało się, że rywalizacja zakończy się podobnie jak pojedynek tych dwóch drużyn w I rundzie rozgrywek, czyli zwycięstwem Jedynki. W drugiej odsłonie meczu gospodynie postawiły się Jedynce i wygrały ją 18:13, a cały mecz 34:32.

Tydzień później, Jedynka, już we własnej hali, czyli w SP 1 Słubice, podejmowała UKS Szczypiorniak Zielona Góra. Tutaj już słubiczanki nie zostawiły złudzeń, kto jest lepszą drużyną. Od pierwszych minut sukcesywnie powiększały swoją przewagę i ostatecznie zanotowały okazałe zwycięstwo 37:21 (20:9).

- Wielkie brawo, szczególnie za grę w obronie, za którą należy wyróżnić cały zespół. W tym sezonie był to z pewnością najlepszy występ moich zawodniczek – cieszył się po meczu J. Grabowski.

Mimo tej jednej porażki, Jedynka Słubice nadal pozostaje liderem Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych. Kolejne starcie już 28 stycznia, ponownie na wyjeździe. Rywalkami słubiczanek będzie MUKS Lider Świebodzin.

KS Zorza Iskra  Kowalów - UKS Jedynka Słubice 34:32 (16:19)

UKS Jedynka Słubice - UKS Szczypiorniak Zielona Góra 37:21 (20:9)