Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Środowe spotkanie z Rakowem

„Do trzech razy sztuka” tak można określić czekającą w środę potyczkę w rozgrywkach II ligi w którym słubicka Polonia gościć będzie w Częstochowie. Mecz z tamtejszym Rakowem zapowiada się jako bardzo ważna potyczka dla układu tabeli w dolnych jej rejonach.

Pierwotnie spotkanie z Rakowem miało zostać rozegrane 6 marca, na inaugurację ligowej wiosny. Wówczas jednak na przeszkodzie stanęły warunki boiskowe spowodowane przedłużającą się zimą. Drugim terminem była środa (14 kwietnia). Wówczas na przeszkodzie stanęła żałoba narodowa ogłoszona po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku. Teraz przyszedł czas na trzeci termin, który najprawdopodobniej będzie już skuteczny. Dla obu jedenastek środowy pojedynek, w kontekście walki o utrzymanie w II lidze, będzie niezwykle ważny.

Obie drużyny w drugoligowej tabeli dzieli różnica zaledwie jednego punktu (na korzyść „polonistów”) i zwycięstwo jednej z ekip zdecydowanie poprawi jej sytuację. Wiosną nieco lepiej radzą sobie piłkarze ze Słubic, którzy w trzech meczach zdobyli cztery „oczka”, o dwa więcej niż ich środowy rywal. Taka sytuacja to efekt wielu zmian kadrowych w zimowej przerwie w obu ekipach.

Środowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 16.30, będzie dla słubiczan okazją do rewanżu za porażkę w Słubicach i jednocześnie okazją na odskoczenie od grupy pościgowej walczącej o uniknięcie degradacji do III ligi. Miejmy nadzieję, że nasza relacja spod Jasnej Góry, zamieszczona po meczu, będzie miała radosny ton.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama