Słubice: 24 stycznia 2020   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Słubice24.pl Wiadomości Sport Weterani rywalizowali w VII Memoriale Zdzisława Skręty (wyniki)
reklama
reklama

Weterani rywalizowali w VII Memoriale Zdzisława Skręty (wyniki)

Sezon podsumowali młodzi lekkoatleci, swoje zakończenie mieli także weterani, czyli sportowcy w wieku 35+. 5 października Słubice były areną siódmej odsłony Memoriału Zdzisława Skręty.

masters skrety_1

Impreza odbyła się oczywiście na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W rzucie dyskiem, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą rywalizowało kilkudziesięciu sportowców, którzy zjechali się do Słubic praktycznie z całego kraju. Wszystko po to, aby uczcić pamięć zmarłego w 2009 roku Zdzisława Skręty, nauczyciela wychowania fizycznego i propagatora sportu. Uczestnikom kibicował jego syn Rafał.

Podczas zawodów honoru gospodarzy bronili reprezentanci LKS Lubusz Słubice, wśród których prym wiodła niezmordowana Małgorzata Krzyżan (K50). Słubiczanka pewnie wygrała zmagania w dysku, kuli i oszczepie. A tuż przed startem czekała ją miła niespodzianka - z rąk prezesa Lubusza Ryszard Chusteckiego otrzymała pamiątkowy puchar za "godną promocję Słubic na stadionach Europy i świata".

Choć sportowców pogoda nie rozpieszczała i padał deszcz, to lekkoatleci dali z siebie przysłowiowego "maksa". O zwycięstwo w dysku, podobnie jak ich klubowa koleżanka, pokusili się dwaj nasi czołowi mastersi, czyli Arkadiusz Bojarski (M35) oraz Marek Stolarczyk (M55).

masters skrety_2

Klasą samą w sobie był Czesław Roszak, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europie. Mimo, że liczy ponad 70 wiosen, to jego kondycji fizycznej mógłby mu pozazdrości niejeden 18-latek. Reprezentant klubu Olimpijczyk Pogorzela pewnie wygrał pchnięcie kulą i rzut dyskiem.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Słubic. Komplet wyników z zawodów do pobrania poniżej.

ZOBACZ KOMUNIKAT
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama