Słubice: 14 listopada 2019   |   Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
reklama
reklama

Antoni Plichta mistrzem Polski juniorów na setkę

To było dla sprintera Lubusza Słubice ukoronowanie pierwszej części świetnego sezonu. Antoni Plichta w imponującym stylu sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski w kategorii U20 (juniorów) na dystansie 100 metrów.

plichta gliwice

Trzydniowe mistrzostwa Polski odbywają się w Raciborzu i potrwają od 3 do 5 lipca. Już pierwszego dnia imprezy mieliśmy powód do radości. Antoni Plichta był jednym z faworytów do podium w biegu na 100 metrów, ale wiadomo – to tylko sport i wszystko może się zdarzyć.

Popularny Antek wytrzymał presję. W finale uzyskał czas 10.61 zwyciężając w pięknym stylu. Nad kolejnym z rywali miał aż 0.26 s przewagi. Wcześniej w eliminacjach uzyskał 10.58, również zajmując pierwsze miejsce w swojej serii.

Dla podopiecznego trenera Krzysztofa Wesołka to nie koniec zmagań na tych mistrzostwach. Zobaczymy go jeszcze w drużynowej rywalizacji – sztafecie 4x100 metrów.

A po mistrzostwach Polski przyjdzie czas na kolejne wyzwanie, już w międzynarodowym towarzystwie - mistrzostwa Europy U20, na które nasz zawodnik wypełnił wcześniej minimum kwalifikacyjne.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama