Słubice: 19 stycznia 2020   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
reklama
reklama

Podlodowe mistrzostwa Słubic

31 stycznia na jeziorze Biskupickim w Starych Biskupicach odbyły się podlodowe mistrzostwa Słubic. Piękna zimowa sceneria, pogoda jak na zamówienie przywitała 42 miłośników wędkarstwa podlodowego ze Słubic, Ośna Lubuskiego, Cybinki, Rzepina i Gęstowic.

Przybyłych na zawody przywitał prezes Koła PZW nr 2 Artur Fornalczyk, omówił zasady wędkowania i zasady bezpieczeństwa podczas wędkowania na lodzie. Po losowaniu stanowisk, uzbrojona w wiertła i wędki podlodowe, na lód ruszyła rzesza miłośników zimowego „moczenia kija".Punktualnie o godz. 10:30 strzał z pistoletu sygnałowego oznajmił początek zimowej rywalizacji. Już pierwsze ryby, a właściwie rybki, nie wróżyły połowów okazów, na hakach wieszały się płoteczki, okonia jak na lekarstwo, choć Robert pokaźnych rozmiarów okoniem pokazał, że jednak są, ale bardzo leniwe. Z kolei Wojtek wyholował 50 cm szczupaka, który po sesji zdjęciowej wrócił do przerębli. Nie wiadomo kiedy minęły cztery godziny i kolejny strzał sędziego głównego oznajmił koniec zawodów. Do wagi zgłaszali się kolejni wędkarze, a panowie z firmy cateringowej kusili zapachem smakowitych potraw. Komisja sędziowska przystąpiła do podliczania wyników, by po kilkunastu minutach ogłosić oficjalne wyniki zawodów.

Na najwyższym stopniu podium z wynikiem 1010 pkt. miejsce zajął Ryszard PŁACZKOWSKI na drugiej pozycji z wynikiem 925 pkt, ulokował się Andrzej GRECZUK trzecie miejsce z wynikiem 900 pkt „wyłowił" Mariusz KOWALEWSKI.
  • Andrzej KRYCH,
  • Artur FORNALCZYK,
  • Jarosław MUSZYŃSKI.
Największa ryba zawodów to okoń o wadze 470g, złowiony przez Roberta ZIARKOWSKIEGO. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami i symbolicznymi upominkami, a imprezę zakończyła tradycyjnie pamiątkowa fotografia.

Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 2 w Słubicach. Więcej zdjęć znajdą Państwo na oficjalnej stronie Koła - www.pzwslubice.pl
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama