Słubice: 19 stycznia 2020   |   Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz

Podlodowe mistrzostwa Słubic

31 stycznia na jeziorze Biskupickim w Starych Biskupicach odbyły się podlodowe mistrzostwa Słubic. Piękna zimowa sceneria, pogoda jak na zamówienie przywitała 42 miłośników wędkarstwa podlodowego ze Słubic, Ośna Lubuskiego, Cybinki, Rzepina i Gęstowic.

Przybyłych na zawody przywitał prezes Koła PZW nr 2 Artur Fornalczyk, omówił zasady wędkowania i zasady bezpieczeństwa podczas wędkowania na lodzie. Po losowaniu stanowisk, uzbrojona w wiertła i wędki podlodowe, na lód ruszyła rzesza miłośników zimowego „moczenia kija".

Punktualnie o godz. 10:30 strzał z pistoletu sygnałowego oznajmił początek zimowej rywalizacji. Już pierwsze ryby, a właściwie rybki, nie wróżyły połowów okazów, na hakach wieszały się płoteczki, okonia jak na lekarstwo, choć Robert pokaźnych rozmiarów okoniem pokazał, że jednak są, ale bardzo leniwe. Z kolei Wojtek wyholował 50 cm szczupaka, który po sesji zdjęciowej wrócił do przerębli. Nie wiadomo kiedy minęły cztery godziny i kolejny strzał sędziego głównego oznajmił koniec zawodów. Do wagi zgłaszali się kolejni wędkarze, a panowie z firmy cateringowej kusili zapachem smakowitych potraw. Komisja sędziowska przystąpiła do podliczania wyników, by po kilkunastu minutach ogłosić oficjalne wyniki zawodów.

Na najwyższym stopniu podium z wynikiem 1010 pkt. miejsce zajął Ryszard PŁACZKOWSKI na drugiej pozycji z wynikiem 925 pkt, ulokował się Andrzej GRECZUK trzecie miejsce z wynikiem 900 pkt „wyłowił" Mariusz KOWALEWSKI.
  • Andrzej KRYCH,
  • Artur FORNALCZYK,
  • Jarosław MUSZYŃSKI.
Największa ryba zawodów to okoń o wadze 470g, złowiony przez Roberta ZIARKOWSKIEGO. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami i symbolicznymi upominkami, a imprezę zakończyła tradycyjnie pamiątkowa fotografia.

Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 2 w Słubicach. Więcej zdjęć znajdą Państwo na oficjalnej stronie Koła - www.pzwslubice.pl