Słubice: 24 sierpnia 2019   |   Imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
reklama
reklama

Dominatorka dwukrotnie na podium w Puszczykowie

Dominika Podhajecka ma za sobą kolejny udany występ na tenisowych kortach. Tym razem wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek. I ponownie dała swoim kibicom powody do radości – w singlu była druga, a w grze podwójnej trzecia.

dominika puszczykowo_1

Impreza odbyła się w Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczkowie, któremu patronuje znakomita tenisistka Angelique Kerber (była nr 1 światowego rankingu).

Zanim przejdziemy do relacji z zawodów kilka słów wyjaśnienia odnośnie obecnej sytuacji zawodniczki GKT Smecz Górzyca. Dominika od stycznia tego roku rozpoczęła rywalizację w gronie młodziczek (do lat 14), co wiąże się z budowaniem nowego rankingu Polskiego Związku Tenisowego w tej kategorii wiekowej. Z tego powodu, licząca sobie 12 wiosen tenisistka, wielokrotnie musiała na poprzednich turniejach wykorzystywać dzikie karty do drabinek głównych w singlu i deblu.

Nie inaczej było i tym razem. I podobnie jak w poprzednich turnieju, udało jej się pokonać liczne grono starszych i wyżej rozstawionych rywalek.

Zaczęła od pokonania Julii Daroszewskiej z MKT Łódź (6:4, 6:4), następnie ograła swoją dobrą koleżankę ze Szczecina Barbarę Straszewską (6:3, 6:0). Ćwierćfinał poszedł jej jeszcze lepiej. W nim w pokonanym polu zostawiła Julię Chodkowską z Warszawy (6:1, 6:0).

W walce o finał Dominatorka wygrała niespodziewanie z Karoliną Rajcą z MKT Łódź (6:3, 6:0). Ta z kolei wcześniej wyeliminowała faworytkę turnieju i reprezentantkę Polski Sonię Pieczyńską z Poznania. Sam finał był bardzo pasjonujący. Choć nasza reprezentantka uległa w nim 0:2 (4:6, 2:6) rozstawionej z nr 5 Marii Głowackiej z Torunia, to ich pojedynek był bardzo zacięty, a poszczególne gemy mogły rozstrzygnąć się w każda stronę.

- Trzeba docenić poziom sportowy bardziej doświadczonej przeciwniczki, która w całym meczu zachowywała zimną krew przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dominika kolejny raz pokazała swój ogromny potencjał sportowy, podtrzymując wspaniałą passę świetnych wyników i zwycięskich meczy nad starszymi i wyżej notowanymi rywalkami – opowiada trener (i tata) Daniel Podhajecki.

dominika puszczykowo_2

To nie było jedyne miejsca na podium podczas turnieju w Puszczykowie. W grze podwójnej wraz ze swoją partnerką Julią Wartecką (Park Tenisowy Olimpia Poznań) wywalczyły 3 miejsce.

Co dalej? Plany są bardzo ambitne, ale zawodniczka na tak wysokim poziomie potrzebuje znacznego wsparcia finansowego. Dlatego władze klubu GKT Smecz Górzyca zwracają się z kolejnym apelem do potencjalnych sponsorów w sprawie pomocy w rozwoju talentu nie tylko Dominiki, ale także wielu innych członków klubu pochodzących z całego regionu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama