UKS Jedynka Słubice wciąż niepokonany w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodziczek. 9 grudnia szczypiornistki ze Słubic na własnym parkiecie wygrały z UKS Zorza Iskra Kowalów aż 31:11.

UKS Jedynka Słubice

Przed meczem zapowiadały się duże emocje i zacięty pojedynek – wszak derby powiatu słubickiego, to zawsze dodatkowy smaczek w rywalizacji. Gospodynie jednak po raz kolejne nie zostawiły rywalkom większych szans.

Od pierwszej minuty narzuciły swój styl gry, który konsekwentnie wdraża swoim podopiecznych trener Jerzy Grabowski. Pomysłowa i konsekwentna gra przyniosła efekty – w pierwszej połowie zawodniczki Zorzy rzuciły tylko 4 bramki, a słubiczanki aż 17. Druga odsłona meczu to ten sam scenariusz i stopniowe powiększanie przewagi przez Jedynkę. Szczypiornistki z Kowalowa próbowały ambitnie walczyć, za co należą się im słowa pochwały, ale tego dnia jednak były wyraźnie słabsze. Ostatni gwizdek i na tablicy wynik 31:11 dla Słubic.

W składzie Jedynki ponownie wyróżniły się Paulina Kliszczak i Natasza Tańczak, która zdobyły odpowiednio 11 i 10 bramek. Ale - jak podkreśla szkoleniowiec J. Grabowski - na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który ciężko pracował na boisku. Słowa pochwały należą się także kibicom, którzy bardzo licznie stawili się w hali Gimnazjum nr 1 i żywiołowo dopingowali drużynę.

UKS Jedynka Słubice – UKS Zorza Iskra Kowalów 31:11 (17:4)

Skład: Ewa Kloc, Aleksandra Wroniewicz (1), Iga Rajda (1), Paulina Kliszczak (11), Oliwia Oleksyn, Julia Sterenczak (2), Wiktoria Lepak, Julia Żarnowska, Dominika Kazimierska (3), Inga Białkowska (3), Karolina Matkowska, Marta Heppner, Natasza Tańczak (10), Julia Różańska, Julia Kowalska, Klaudia Gancarz. Trener: Jerzy Grabowski.

Niedzielna wygrana to trzecie zwycięstwo (w trzech meczach) UKS Jedynka Słubice w Lubuskiej Ligi Młodziczek. Słubiczanki z kompletem punktów są liderem tych rozgrywek.

Teraz nasze szczypiornistki czeka świąteczno-noworoczna przerwa, a kolejne spotkanie rozegrają dopiero w 3 lutego 2019 roku w Gubinie z tamtejszą Spartą.