Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Jubileuszowa XX Golicka Mila za nami (foto)

Miało być wielkie święto biegania i było! Jubileuszowa, 20. edycja Golickiej Mili przyciągnęła tłumy biegaczy w każdym wieku. A organizatorzy po raz kolejny pokazali, że wiedzą, jak zrobić dobrą imprezę z wyjątkową atmosferą.

XX Golicka Mila

Zanim rozpoczęła się biegowa rywalizacja, odbyło się uroczyste otwarcie i powitanie zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in. burmistrz Tomasz Ciszewicz oraz starosta Marcin Jabłoński, towarzyszyli im także słubiccy radni z przewodniczącym Mariuszem Olejniczakiem na czele, dyrektor SOSiR-u Ryszard Chustecki oraz dyrektorzy zaproszonych szkół.

W trakcie otwarcia mieliśmy niezwykle sympatyczny akcent, bo gospodyni imprezy, dyrektor szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk, przygotowała dla sponsorów i przyjaciół Golickiej Mili specjalne podziękowania, które osobiście wręczyła. Pamiątkową plakietkę otrzymał także nasz portal, za co serdecznie dziękujemy.

Nie zabrakło ważnych dla tradycji golickiego biegania elementów – wspólnego odśpiewania hymnu oraz odczytania apelu olimpijskiego. Była też nowość, ale za to niezwykle efektowna. Uczestnicy utworzyli biało-czerwony szpaler, który symbolizował polską flagę. A wszystko z góry nagrał dron telewizji HTS – drugiego obok Słubice24 patrona medialnego imprezy.

A potem już ruszyła biegowa machina i rywalizacja na całego. Nie przez przypadek, w myśl hasła przewodniego 20/100, mieliśmy 20 biegów na 100-lecie polskiej niepodległości. Najmłodsi uczestnicy mieli po kilka lat, najstarsi ponad 40, zmieniały się także dystanse – od 260 metrów do 2 km.

Emocji na trasie nie brakowało, były zacięte finisze, spektakularne upadki i efektowne sprinty. Byli i tacy co dopiero zaczynają przygodę z bieganiem, i tacy co biegają już dłuższy czas – łącznie z medalistkami niedawnych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików ze Słubickiej Akademii Biegowej. Charakterystyczne czarno-różowe koszulki było widać praktycznie w każdym biegu i co najważniejsze - także na podium.

XX Golicka Mila

A sama akademia, wspólnie z portalem Słubice24, ufundowała dla zwycięzców każdego biegu okolicznościowe koszulki z okazji 20-lecia imprezy, zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Tomasza Piotra Świtalskiego z Akademii Sztuki w Szczecinie. Czarne T-shirty z motywem biegnącego awokado wręczał redaktor naczelny Marcin Kiedrowicz.

I to właśnie dekoracje były też ważną częścią Golickiej Mili. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a obowiązkowa krótka sesja fotograficzna na podium, była – szczególnie dla najmłodszych uczestników – niewiele mniejszym przeżyciem niż sam bieg. Gratulowali im osobiście przedstawiciele naszych władz – burmistrz, starosta i radni.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Skoro bieganie w Golicach, to jak zawsze także i solidne zaplecze gastronomiczne. W przerwach między biegami i dekoracjami, można było skosztować popcornu, domowego ciasta, czy pysznej grochówki przygotowanej przez RSP Golice. Były też kultowe hot-dogi, po której ustawiała się niewiele krótsza kolejka niż do startu. Nam wszystkim czuwała niezmordowana Elżbieta Mierzejewska, nauczycielka wychowania fizycznego i dobry duch imprezy, wspierana przez liczne grono wolontariuszy i pomocników.

Jak było na XX Golickiej Mili? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama