Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Słubice24.pl Wiadomości Sport Polskie szczypiornistki 8. w mistrzostwach Europy – ze słubiczanką w składzie!
reklama
reklama

Polskie szczypiornistki 8. w mistrzostwach Europy – ze słubiczanką w składzie!

Pewnie wyszły z grupy i miały apetyt na więcej. Reprezentacja Polski juniorek młodszych w piłce ręcznie po zaciętej walce zajęła 8 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Europy. W biało-czerwonych barwach wystąpiła słubiczanką Marta Wroniewicz.

Marta Wroniewicz

Pracowicie zaczęły wakacje nasze piłkarki ręczne. W dniach od 2 do 6 lipca reprezentacja Polski dziewcząt do lat 16 walczyła w szwedzkim Goteborgu w Otwartych Mistrzostwach Europy. Jedną z 16 zawodniczek powołanych do narodowej kadry była słubiczanka, Marta Wroniewicz, wychowanka UKS Jedynka Słubice, obecnie uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Drużyna trenerki Edyty Suchy pierwszego dnia turnieju pokonała Norweżki 18:15 i Włoszki 22:16. - Pesymiści wieszczyli, że trafiłyśmy do „grupy śmierci”. Tymczasem całkiem nieźle sobie radzimy. Podstawą zwycięstw była bardzo dobra obrona a także szybko rozgrywana piłka. Nasze bramkarki dobrze się uzupełniają – mówiła trenerka po pierwszym dniu rozgrywek.

Kolejnego dnia Polki spotkały się na parkiecie z zespołem gospodyń, a po południu ich rywalkami były Czeszki. Po emocjonującym pojedynku (do przerwy było 10:10) Polki przegrały ze szwedkami 20:23. Drugi pojedynek wygrały - różnicą jednej bramki 18:17 (do przerwy prowadziły 10:7). I dzięki temu zajęły pierwsze miejsce w tabeli.

Po rundzie eliminacyjnej przyszedł czas na decydującą fazę. Tu nie wszystko poszło po myśli Polek. Najpierw przegrały z Holandią 19:22, a późnym wieczorem uległy Szwajcarii 20:26. A kolejnego dnia, odczuwając już mocno trudy turnieju, wysoko przegrały z Francją 13:31. Na wyniki na pewno miały wpływ kontuzje, której jeszcze w trakcie turnieju wyeliminowały z gry kilka zawodniczek.

W ostatnim spotkaniu mistrzostw zmierzyły się z Hiszpanią w walce o 7 miejsce, ale ten pojedynek również przegrały 24:31. Ostatecznie podopieczne trenerki E. Suchy zajęły 8 miejsce w Europie. Opiekunka kadra była umiarkowanie zadowolona z ostatecznego wyniku. Podkreślała, że mistrzostwa były dla prowadzonej przez nią drużyny nowym i ważnym doświadczeniem.

Komplet wyników na: www.eurohandball.com

Jak na tak poważnym turnieju poradziła sobie Marta Wroniewicz? Możemy być z niej dumni. Nie tylko wybiegła na parkiet, ale i wyraźnie zaznaczyła na nim swoją obecność zdobywając bramki w meczach z Hiszpanią (2), Szwajcarią (2) oraz Francją (1).

Teraz czeka ją trochę wolnego, a już w sierpniu wybiera się na kadrowe konsultacje w Gdańsku, na które również otrzymała powołanie. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama