Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Sportowy Dzień Dziecka na Sosirze

To już dobra, sportowa tradycja – z okazji Dnia Dziecka Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił nasze przedszkolaki na stadion, gdzie czekały na nich różne sportowe przygody. I nie była ważna rywalizacja, ale wspólna zabawa. Bo medale dostali wszyscy mali zawodnicy!

dzien dziecka_sosir

Sport to zdrowie i fajna zabawa – wiedzą to słubickie przedszkolaki, które 5 czerwca „opanowały” stadion. Małych gości zjechało się ponad 250. A pojawili się tu na zaproszenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i LKS Lubusz Słubice. I czekała na nich sportowa przygoda na murawie!

Przedszkolaki z Jarzębinki, Pinokia, Misia Uszatka, Krasnala Hałabały oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach w Kunowicach i Golicach wzięły udział w przygotowanych dla nich zawodach. Na Czekały na nich niełatwe zadania: bieg na 40 m, skok w dal i pokonanie toru przeszkód, podczas którego trzeba było wykazać się szybkością i zwinnością. Zawody poprzedziła oczywiście wspólna rozgrzewka.

- Widać było bardzo duże zaangażowanie zarówno dzieci jak i ich nauczycielek oraz licznie przybyłych rodziców – wyjaśnia R. Tomczak z SOSiR-u. - Tak naprawdę wyniki w tym dniu nie były ważne, chodziło o dobrą, sportową zabawę oraz zapoznanie się z naszym stadionem i konkurencjami lekkoatletycznymi – dodaje. Warto podkreślić, że dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta na słubickim stadionie. A organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatnia.

Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy otrzymali medale. Potem ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. A za jakiś czas okaże się, kto z uczestników połknął sportowego, lekkoatletycznego bakcyla…

Fotki z imprezy można obejrzeć TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama