Formalności stało się zadość. Liderująca Wojewódzkiej Lidze Młodziczek drużyna UKS Jedynka Słubice wygrała ostatni mecz rozgrywek z Czarnymi Żagań 17:16. Przypieczętowała tym samym zdobycie tytułu mistrza woj. lubuskiego w piłce ręcznej.

uks czarni

Mecz odbył się 25 marca w Żaganiu. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego mogły czuć się prawie jak u siebie, bo na wyjazd udało się liczne grono kibiców, głównie bliskich i rodziców. Ci przygotowali im żywiołowy doping, który – jak się potem okazało – bardzo się przydał.

Choć kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się już wcześniej, to mecz nie był łatwy. Gospodynie od początku narzuciły swój styl gry i szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, na przerwę schodząc z prowadzeniem 10:5. Uwagi naszego szkoleniowca zadziałały – w drugiej części gry słubiczanki zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na pierwsze prowadzenie w meczu wyszły… w jego ostatniej minucie. I co najważniejsze, nie oddały go już do końca! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:16 dla naszych.

Po końcowym gwizdku euforii nie było końca. Zawodniczki UKS Jedynka Słubice zaprezentowały taniec radości, a chwilę później z rąk szefa Lubuskiego Związki Piłki Ręcznej Bronisława Małego odebrały okolicznościowe koszulki oraz pamiątkowy dyplom (poniżej). Był też specjalny tort wręczony przez rodziców. Tym samym tytuł mistrz województwa lubuskiego w piłce ręcznej młodziczek oficjalnie powędrował do Słubic. Gratulujemy!

uks dyplom

A to, jak wyglądały ostatnie minuty meczu w Żaganiu (w tym decydująca o zwycięstwie bramka) oraz chwile radości po jego zakończeniu, można zobaczyć na poniższym klipie wideo. Nagranie udostępnił naszej redakcji Janusz Puchalski (dziękujemy).

UKS Czarni Żagań - UKS Jedynka Słubice 16:17 (5:10)

Skład: Marta Heppner, Aleksandra Wroniewicz, Iga Rajda, Paulina Kliszczak, Julia Sterenczak, Patrycja Mizerska, Wiktoria Lepak, Vanessa Dajnowicz, Inga Białkowska, Julia Sadowska, Hanna Puchalska, Natasza Tańczak, Julia Różańska, Ewa Kloc, Natalia Radkiewicz, Oliwia Czerniejewska. Trener: Jerzy Grabowski.

---

Triumf w lidze młodziczek nie oznacza dla naszych szczypiornistek końca sezonu. Przed nimi boje na ogolnopolskim szczeblu. Już wkrótce zobaczymy słubiczanki w 1/16 rozgrywek Pucharu Polski. O ich występach będziemy oczywiście informować.