Polonia Słubice nadal niepokonana w okręgówce. Słubiczanie wygrali po raz 10 z rzędu i umocnili się na fotelu lidera tabeli. Tym razem w pokonanym polu zostawili Toromę Torzym.

Polonia Słubice

Mecz odbył się 21 października w Słubicach. Gospodarze nieco obawiali się tego spotkania, głównie ze względu na luki w defensywie (kartka I. Kurkowskiego i kontuzja R. Kamińskiego).

Toroma rozpoczęła z dużym animuszem, czego efektem było nieco zaskakujące objęcia prowadzenia. Jednak jeszcze przed przerwą poloniści odrobili stratę, i to z nawiązką. Najpierw wyrównał R. Bartosz po podaniu N. Pawłowicza, a drugie trafienie dołożył E. Krzeptowski.

Po zmianie strony wydawało się, że kolejne gole dla Polonii to kwestia czasu, jednak do wyrównania doprowadzają goście. Nadzieję przywrócił niezawodny Przemysław Begier, który trafił po dośrodkowaniu wprowadzonego po przerwie D. Grabowskiego.

Kolejne minuty to dalsze szanse Polonii na podwyższenie wyniku. Słubiczanie mieli nawet rzut karny, ale na bramkę nie zamienił go N. Pawłowicz. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 3:2 i trzy punkty zostają w Słubicach.

- Inkasujemy trzy ciężkie punkty i dalej liderujemy w gorzowskiej klasie okręgowej. Przed nami mecz na szczycie, gdzie trener będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Już dziś zapraszamy kibiców – napisali poloniści w klubowej relacji.

Nasza drużyna ma obecnie 30 pkt i jest liderem klasy okręgowej. Nad drugim w tabeli Orłem Międzyrzecz mają 5 punktów przewagi, ale jeden mecz zaległy. Prawdziwe emocje czekają nas za tydzień. 28 października obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Mecz odbędzie się Międzyrzeczu.

Polonia Słubice - Toroma Torzym 3:2 (2:1)

Skład Polonii: Michał Wilczewski - Przemysław Sadowski, Norbert Pawłowicz, Tomasz Koszela, Norbert Makuchowski, Hayaro Kuramoto, Przemysław Begier, Eligiusz Krzeptowski, Mariusz Guraj (60' Łukasz Tabaka), Rafał Gronostaj (46' Dominik Grabowski), Roman Bartosz.