Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Pogoń lepsza w meczu na szczycie

Nie było niespodzianki przy ul. Sportowej. Osłabiony kontuzjami SKP Słubice nie dał rady faworyzowanej Pogoni Skwierzyna w meczu na szczycie A klasy. Goście wygrali aż 7:0 (2:0), choć w na początku pierwszej połowy to biało-niebiescy mogli prowadzić dwoma trafieniami.

SKP - Pogoń

21 października na boisku bocznym SOSiR spotkały się pierwsza i trzecia drużyna rozgrywek. Mecz od początku był bardzo wyrównany i nic nie zwiastowało takiego wyniku. SKP Słubice miało swoje szanse, piłka parokrotnie dosłownie ocierała się o słupek lub poprzeczkę, a gdy zmierzała w światło bramki czujny był golkiper gości.

Niestety jako pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna Pogoni, w czym niemała zasługa sędziów, którzy nie zauważyli metrowego spalonego. Przez dobrych kilka minut trwały głośne protesty kibiców, zawodników i trenerów, którzy nie mogli przeboleć tak straconej bramki. A jeszcze przed przerwą gości dołożyli drugie trafienie.

W międzyczasie, w myśl przysłowia, że nieszczęścia chodzą parami, w tym samym momencie z boiska z powodu kontuzji musiało zejść dwóch zawodników SKP. Jeśli dodać do tego wcześniejszą absencję kilku podstawowych graczy (także z powodów zdrowotnych), okazało się, że słubiczanie na środku pola grali głębokimi rezerwami.

To niestety przełożyło się na dalsze losy meczu. Strata bramek i kluczowych zawodników, wyraźnie odbiła się na jakości gry biało-niebieskich. Kolejne bramki dla gości były efektem prostych błędów. Niestety swoje trzy grosze po raz kolejny dołożyli sędziowie, którzy mocno się pogubili, a gra wyraźnie się zaostrzyła (czego efektem były żółte kartki dla zawodników z obu drużyn).

SKP miało szanse na honorowe trafienie, ale podobnie jak przed przerwą, brakowało wykończenia i nieco szczęścia. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 7 bramkach dla Pogoni i trzy punkty jadą do Skwierzyny. Okazję do rehabilitacji piłkarze SKP będą mieli już za tydzień. Na wyjeździe zmierzą się Orkanem Długoszyn, najsłabszą drużyną w lidze.

SKP Słubice – Pogoń Skwierzyna 0:7 (0:2)

Skład SKP: Mosica, Polowczyk, Filajecki, Tomków (20’ Rommel), Olejniczak, Peterwas (20’ Mroziński), Bulcewicz (75’ Rękawiecki), Gaudyn (65’ Baranowski), Gabrysz (46’ Pędlowski), Żurawski, Zając.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama