Słubice: 20 stycznia 2018   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Sebastian Świtoński z kolejnymi tytułami

Pamiętacie nasz program o Sebastianie Świtońskim i opowieść o jego sportowej pasji? Niepełnosprawny słubiczanin nie spoczywa na laurach i do bogatej kolekcji tytułów dołożył kolejne osiągnięcia. Został właśnie mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, bijąc przy tym rekord Polski i Europy.

switonski drzonkow3

Zawody miały miejsce w miniony weekend w Drzonkowie i odbywały się pod szyldem federacji IPC, tej samej, która organizuje m.in. paraolimpiadę. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów wzieło udział ponad 150 sportowców z 19 klubów, w tym 25-osobowa kadra Polski. Rywalizacji przyglądał się sam Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

W gronie startujących był ambitny Sebastian Świtoński ze Słubic, reprezentujący na co dzień klub Hałas Team Strzelin. I spisał się doskonale zdobywając aż 3 medale. Dwa złote: w kategorii juniora do 65 kg i juniora open (do lat 20), oraz srebrny w kategorii seniorów open do 65 kg. Nasz sportowiec "wziął na klatę" aż 138 kg, czym ustanowił nowy rekord Polski i Europy. Do rekordu świata zabrakło mu zaledwie 4 kg.

switonski drzonkow

Jak sam twierdzi, ten wynik był w jego zasięgu, ale przez nieznaczny błąd techniczny i spalone drugie podejście, nie miał już odpowiedniej "pary" w kolejnych próbach. Doskonały wynik i ambitna postawa Sebastiana Świtońskiego zostały dostrzeżone przez obecnych na imprezie trenerów kadry Polski, o czym sam sportowiec opowiedział w rozmowie z naszą redakcją.

- Były to bardzo ważne zawody, do tego z restrykcyjnymi zasadami, gdzie na podejściu nie wystarczy sama siła, ale trzeba mieć też technikę. Chyba dobrze się przygotowałem i pokazałem z jak najlepszej strony, bo od 3 dni jestem reprezentantem kadry narodowej. Teraz czeka mnie chwila odpoczynku no i wracamy do ciężkich treningów, czekam też na pierwsze informacje od kadrowych trenerów - podsumował swój start.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama