Odetchnęli z ulgą kibice SKP Słubice. Po obniżce formy i stracie punktów w kilku ostatnich meczach, biało-niebiescy wrócili do skutecznego grania. Na własnym terenie pokonali Znicz Trzemeszno Lubuskie 6:3 i zrównali się punktami z liderującymi Zielonymi Lubiechnia Wielka.

Mecz obfitował w wiele bramek, oba zespoły znalazły drogę do siatki rywali aż dziewięciokrotnie. Goście z Trzemeszna w pierwszej połowie próbowali nawiązać walkę i przegrywali tylko 2:3. Jednak po przerwie skuteczność słubiczan nie zmieniła się. Kolejne trzy bramki, przy tylko jednym trafieniu Znicza, dały gospodarzom upragionie 3 punkty.

Teraz SKP Słubice ma ich tylko samo co Zieloni Lubiechnia Wielka. Oba zespoły zgromadziły 50 pkt w 21 kolejkach. Do końca rozgrywek A klasy każdej z drużyn pozostało pięć spotkań. Która z nich sięgnie po mistrzowski tytuł i awans do klasy okręgowej. O tym przekonamy się w najbliższych kilku tygodniach.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy zagrają w przyszły weekend na wyjeździe. Ich rywalem będzie Spójnia II Ośno Lubuskie.