Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Słubiczanie powalczą w Warszawie o Puchar Tymbarka

Trwa piękna przygoda chłopców z UKS Polonia Słubice w rozgrywkach piłkarskich o Puchar Tymbarka. Drużyna dowodzona przez trenerów Piotra Dmuchowskiego i Łukasza Ryszczuka najpierw wygrała zawody wojewódzkie, a teraz w wielkim finale w Warszawie zmierzy się z kilkunastoma najlepszymi drużynami z całej Polski.

uks polonia_tymbark

Do trzech razy sztuka - takimi słowami można by podsumować niedawny występ naszych piłkarzy podczas rozgrywek wojewódzkich w turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Dwa lata temu ulegli w finale "Czwórce" Kostrzyn, rok temu przegrali z Gubinem, a w tym roku sięgnęli po upragiony triumf.

Podczas finałów wojewódzkich, które były rozgrywane w dniach 30-31 marca w Kostrzynie, drużyna ze Słubic (w składzie: Filip Starzyński, Michał Krupowicz, Emil Kołaciak, Dawid Klukiewicz-Okpala, Paweł Adamczuk, Patryk Makuchowski, Oskar Ryszczuk, Hubert Sasik, Igor Ławrynowicz, Patryk Stolarek) była zdecydowanie najlepsza w kategorii U-12. Pewnie wyszła z grupy, a wielkim finale pokonała MLUKS 2 MOS Gubin 2:0. Doceniono także wysiłek poszczególnych zawodników. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Filipa Starzyńskiego, a najlepszym zawodnikiem Patryka Makuchowskiego. W nagrodę za zwycięstwo UKS Polonia Słubice otrzymał nie tylko prestiżowy tytuł mistrza woj. lubuskiego, ale i przepustkę do walki o krajowy championat.

- Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli reprezentować nasz region na finale ogólnokrajowym i przeżyć kolejną wspaniałą przygodę. Po meczach dochodziły do nas różne głosy, że gramy ciekawą, poukładaną piłkę. Unikamy długich przerzutów, stawiamy na krótkie podania i dużą ruchliwość zawodników. Do Warszawy pojedziemy po prostu pokazać się z dobrej strony - powiedział P. Dmuchowski.

W decydującej batalii o główne trofeum zmierzą się z mistrzami wszystkich województw. Turniej odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Mecze fazy grupowej i pucharowej będą rozgrywane na boiskach treningowych Legii i Agrykoli, a finałowe starcia zaplanowano 2 maja od godz. 10 na PGE Stadionie Narodowym, krótko przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek o Puchar Tymbarka cztery mecze finałowe będzie można obejrzeć na żywo w telewizji na kanałach Super Sport i Polsat Sport. Całość skomentuje m.in. Mateusz Borek, jeden z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Młodym piłkarzom będzie kibicować sam Zbigniew Boniek, gdyż Polski Związek Piłki Nożnej jest jednym z najważniejszych partnerów całego przedsięwzięcia.

- Są tutaj tylko i wyłącznie najlepsi. Jestem przekonany, że niektórzy z Was kiedyś na stadionie PGE Narodowym będą mogli posłuchać polskiego hymnu przed zagraniem w składzie reprezentacji Polski. Walczcie, grajcie, ale nie zapominajcie, że na tym etapie piłka to przede wszystkim dobra zabawa i fair play - powiedział szef PZPN.

Jest o co walczyć, bo dla zwycięzców przewidziano nie tylko wartościowe nagrody ufundowane przez licznych sponsorów. Najlepsi otrzymają także możliwość wyjazdu na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

O występach naszej drużyny będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama