Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Siatkarski memoriał Zdzisława Skręty

Siatkarskie imprezy dla uczczenia pamięci Zdzisława Skręty wrosły na stałe w kalendarz słubickich wydarzeń sportowych. Ósma z kolei impreza przyciągnęła aż 12 chętnych drużyn. Jak przebiegała rywalizacja i kto stanął na podium?

sosir memorial03

Jak co roku na wiosnę siatkarze postanowili uczcić pamięć zmarłego w 2009 roku nauczyciela wychowania fizycznego, trenera i propagatora siatkówki Zdzisława Skręty. Impreza odbyła się 26 marca w gościnnych progach hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Sportowców i kibiców przywitali Dariusz Krzeptowski – jeden z głównych organizatorów i Zbigniew Sawicki – prezes SOSiR Słubice. Głos zabrał także burmistrz Tomasz Ciszewicz. Obecna na imprezie Jolanta Skręty, żona patrona tego wydarzenia, otrzymała bukiet kwiatów.

Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się najważniejsza część spotkania – sportowa rywalizacja. Wzięło w niej udział 12 drużyn, w tym 4 kobiece i 8 męskich.

sosir memorial02

Panie grały systemem "każdy z każdym". Sportowa rywalizacja potrafi zaskakiwać. W finale zagrały siatkarki z Witnicy i Ośna Lubuskiego. Mecz wygrały młode witniczanki 2:0. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Sulęcina, a słubicka drużyna Prymulek okazała się bardzo gościnna, ustępując rywalkom i zajmując czwartą lokatę.

Panowie zostali podzieleni na dwie grupy i grali systemem pucharowym. Z grupy A do półfinałów awansowały Omega Rzepin i Dębno, z grupy B Dwójka i Witnica. Do finału dotarły drużyny z  Dębna i Rzepina. Po wygraniu pierwszego seta rzepińska drużyna oddała kolejne ekipie z Dębna, tym samym plasując się na drugiej pozycji. Dębnianie nie kryli radości w wygranej. W meczu o III miejsce zmierzyły się słubicka Dwójka i Witnica. Gospodarze turnieju wygrali 2:1 i znaleźli się na  podium.

sosir memorial01

Po zakończeniu rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie, a najlepsze drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Poniżej końcowa klasyfikacja 8. Memoriału Siatkarskiego Zdzisława Skręty.

KOBIETY
  1. ZSK Witnica
  2. MKS Ośno Lubuskie
  3. "Do Garów" Sulęcin
  4. Prymulki
MĘŻCZYŹNI
  1. Dębno
  2. Omega Rzepin
  3. Dwójka Słubice
  4. Witnica
  5. Młoda Dwójka, Nauczyciele, Nieobilczalni, Mamama Mamada
Fot. FSL Aktywni dla Powiatu
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama